Оголосили цьогорічних переможців конкурсу BookForum Best Book Award. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції церемонії нагородження на 28 Книжковому форумі, що зараз триває у Львові.
Цього року за відзнаку змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. І за недавньою традицією книжки оцінювали журі у чотирьох містах — Львові (голова Василь Кметь), Києві (голова Ярина Цимбал), Харкові (голова Ростислав Мельников) й Одесі (голова Галина Дольник). Переможці:
Гран-прі — Євген Пшеничний «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництво «Коло» за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення.
Класична українська література — Леонід Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих.
Сучасна українська література — Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я», видавництво «Vivat» за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності.
Іноземна література в українському перекладі — переклад Віталія Кривоноса епосу «Старша Едда», Видавництво Жупанського за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.
Non-fiction — Олександр Савчук «Я — мене — мені…(і довкруги). Спогади» за якісно доповнене нове видання мемуарів видатного інтелектуала Юрія Шевельова.
Література для дітей від 0 до 6 — Олеся Мамчич «Овва як бува! Абетка з історії України» видавництва «Портал» за книжку-маячок, на яку орієнтуватимуться.
Література для дітей від 7 до 12 — Ліна Максимчук «Козаки правлять країною», видавництво «Discursus» за успішний відхід від шаблонів та оригінальне подання історичного матеріалу.
Література для підлітків і Young Adult — Наталка Малетич «Леся. Мандрівний клубочок» видавництва «Портал» за сміливу інтерпретацію образу Лесі Українки.
Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці — Денис Казанський і Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» за болючий і дієвий посібник для майбутніх поколінь.
Візуальна книга — Пйтор Лукашевич (перекладач Андрій Пояров) «Об’єднання Митців artes (1929-1935) [та інші історії львівського модернізму]», Центр міської історії Центрально-Східної за фундаментальне осмислення мистецтва феномену львівського модернізму.
Комікси та графічні романи — переможця номінації не визначили через малу кількість поданих книжок.
Наукова література — Наталія Тихолоз «Петро Франко: Формула долі. Життєпис на тлі доби» львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка за розкриття багаторівневої складної долі Петра Франка.
Нагорода фокусної теми фестивалю — Андрій Бондар «Ласощі для Медора», Видавництво Старого Лева за дар виявити не так оголені нерви, як найістотніші явні нурти нашої сучасності
Нагадаємо, видатний польський філософ і священник про сучасну віру: у Discursus вийшла нова книжка