fbpx

Купити квартиру в Івано-Франківську: кілька лайфхаків від Ярослава Яцишина, які вбережуть вас від неприємностей

Суспільство 11:17, 12.10, 2020

Керівник проєкту «Опришівська слобода» Ярослав Яцишин розповів про зміни у попиті на ринку нерухомості та порадив інвесторам, які шукають надійні будівельні компанії, на що звертати увагу.

Бути в тренді

Покупці зараз орієнтуються на об’єкти нових форматів, таких як багатофункціональні житлові комплекси, зазначає Ярослав Яцишин. Це так зване місто в місті. Зазвичай такі мікрорайони зводять у форматі live-work-play, передбачаючи максимально зручну інфраструктуру всередині.

«Карантинні обмеження, які ми переживаємо цьогоріч, скоригували очікування споживачів. Покупці підбирають для себе житло так, щоби уникати великих потоків людей і транспорту. Зараз тренд на квартири в житлових комплексах з доступом до зеленої зони поруч або безпосередньо на території. Цінується велнес-інфраструктура у внутрішніх дворах», – розповідає керівник проєкту «Опришівська слобода».

Опришівська слобода - квартири в Івано-Франківську

Містечко «Опришівська слобода» в районі вулиць Коновальця – Блавацького зводиться за новими будівельними нормами та з врахуванням запитів інвесторів і трендів. На території – відпочинкова зона з озером і барбекю, відокремлена від транспортного потоку пішохідна зона, дитячі і спортивні майданчики. Недалеко – річка Бистриця, пляж.

На ринку житлової нерухомості зараз є попит на партнерські проєкти з будівництва. Такі проєкти дозволяють освоювати значні площі під зведення великих мікрорайонів і при цьому забезпечують фінансову стабільність і надійність. «Це, умовно кажучи, фінансова подушка на випадок непередбачуваних обставин, як-от карантин і зниження платоспроможності інвесторів цього року», – додає будівельник. Саме на таких об’єктах сконцентрований купівельний попит, оскільки мінімізується ризик касового розриву та інших проблем у зведенні житла.

«Опришівська слобода» будується в партнерстві з компанією «Ярковиця». А «Ярковиця» за 20 років будівництва заробила бренд надійної компанії, яка завжди вчасно здає житло.

Не нажити проблем

Щоби не втрапити в халепу і не стати інвестором проблемного житлового комплексу, варто зважити на кілька чинників, каже Ярослав Яцишин. Передовсім слід дізнатися, як ведеться будівництво, і спостерігати за цим протягом декількох місяців. «Щоб не втратити гроші і час, для покупців житла на першому місці має бути оцінка бренду компанії-забудовника. Порада – вивчити з усіх можливих джерел історію роботи компанії. Поцікавитися історією інших її будівельних проєктів», – наголошує спеціаліст.

Типова проблема, в результаті якої інвестори отримують довгобуди замість житла, – неправильне планування і бюджетування. Якщо компанії починають нові будови за рахунок продажів житла в існуючих, вони піднімають ризики завершення будівництва. «Деякі забудовники продають першу хвилю квартир в одному мікрорайоні, виймають гроші і перекидають їх на новий мікрорайон. В результаті не можуть завершити обидва житлові комплекси. Саме так сталося в київській корпорації «Укрбуд», яка зупинила будівництво 25 житлових об’єктів. Від недобросовісної фінансової політики компанії потерпають 13 тисяч сімей», – розповідає Ярослав Яцишин.

На відміну від інших, фінансовий план компанії «Ярковиця» передбачає, що від початку будівництва до здачі мікрорайону в експлуатацію всі кошти, які надходять від продажу квартир, спрямовуються на будівництво виключно цього мікрорайону. Проєкт працює на самого себе – інвестори «Опришівської слободи» є реальними інвесторами свого житлового комплексу. «Плюс фінансова подушка, – нагадує Ярослав Яцишин, – яка дозволяє навіть у кризових випадках, навіть якщо знижуються продажі, добудувати і вчасно здати мікрорайон».

Нещодавно в «Опришівській слободі» стартували продажі квартир другої черги, яку планують завершити до кінця 2021 року.

Врахувати головне

Ще один важливий чинник фінансової дисципліни компанії, який свідчить про її надійність, – відсутність кредитів. «Ярковиця» не використовує позикових коштів, не бере кредитів, не заставляє майна. Тобто не має фінансових ризиків. Це багаторічна політика компанії», – додає Ярослав Яцишин.

Інформація про фінанси компанії зазвичай є службовою і не доступна споживачам. Тому перед придбанням житла варто вивчити її похідні – кількість будівельних майданчиків, темпи будівництва, дізнатися, чи немає довгобудів і заморожених житлових масивів. Доцільно перевірити, чи немає за компанією судових позовів з інвесторами. А також наскільки вчасно і в повному обсязі житлові комплекси здаються в експлуатацію.

«Опришівська слобода» росте: як обрати зручну квартиру не за всі гроші

«Інвесторам на стадії придбання житла варто порівнювати задекларовані темпи здачі в експлуатацію і фактичні, оцінювати їхні розбіжності, – уточнює керівник проєкту «Опришівська слобода». – Важливо враховувати також, наскільки прозора діяльність компанії. Чи можна через соцмережі та сайт слідкувати за темпами будівництва. Про що та як звітує компанія своїм майбутнім мешканцям. Чи йде назустріч інвесторам у фінансових питаннях».  

Нещодавно «Опришівська слобода» оголосила про вигідне розтермінування платежів на 27 місяців та загальну виплату вартості квартири до чотирьох років. Ще кілька позитивних для покупців змін: при укладанні договору купівлі не регламентують перший внесок, платежі розбили на щомісячні і щоквартальні – клієнти вибирають, які їм зручніші.

Слідкувати за тим, як зводять «Опришівську слободу», можна на фейсбук-сторінці та на сайті sloboda.if.ua

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: