fbpx

Ліси Франківської громади пропонують об'єднати в ландшафтний парк "Станіславівський"

Суспільство 15:50, 01.09, 2021

Днями співробітники кафедри біології та екології факультету природничих наук Прикарпатського університету презентували стратегічну частину інтеграційного багатофункціонального плану управління приміським лісом у Івано-Франківську, розроблену у рамках реалізації проєкту «Управління і використання міських лісів як природної спадщини в містах Дунайського регіону» (URBforDAN) на замовлення франківського виконкому.

План розробили завідувачка кафедри Мирослава Миленька, доценти Надія Різничук, Віктор Шпарик, Андрій Заморока, інформує пресслужба ПНУ.

Ліси Франківської громади пропонують об'єднати в ландшафтний парк "Станіславівський" 1

Проєкт впроваджується у рамках Дунайської Транснаціональної Програми, що фінансується з фондів ЄС (ЄФРР та ІПВ та ЄІС). Відповідальним партнером за реалізацію заходів проєкту в Івано-Франківську є Департамент інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради.

Ліси Франківської громади пропонують об'єднати в ландшафтний парк "Станіславівський" 2

Проєкт спрямований на стале управління приміськими лісами і заліснененими територіями семи європейських міст, у тому числі Івано-Франківська. Передбачає невиснажливе використання лісових ресурсів, розвиток приміського екотуризму; підтримку місцевих громад і вирішення конфліктів між землекористувачами; збереження й охорону цінних видів флори і фауни та природних оселищ.

Для сталого управління приміськими лісами Франківської громади науковці ПНУ виступили з пропозицією створення регіонального ландшафтного парку з робочою назвою “Станіславівський”, до складу якого повинні увійти землі ПЗФ, Смарагдової мережі, річки, лісові масиви та інші землі, які відповідно до ст. 23 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” можуть бути переданими з вилученням або без вилучення у їх власників або користувачів.

На думку розробників, це сприятиме встановленню чіткого зонування території за цільовим призначенням, організації масової рекреаційної діяльності та наданню легальних послуг у цій сфері; створенню робочих місць і сплаті податків до місцевого бюджету; встановленню режиму охорони природних об’єктів та забезпечення контролю за їх використанням; забезпеченню перманентного отримання екосистемних послуг; провадженню організованих заходів із екологічної освіти і розвитку місцевого підприємництва.

Ця ідея уже пройшла низку громадських слухань і отримала схвальні відгуки від місцевих громад і відповідального в Івано-Франківську партнера URBforDAN.

Нагадаємо, що локації проєкту URBforDAN (Вовчинецькі пагорби) уже стали одними з найбільш популярних місць відпочинку поблизу Франківська.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: