fbpx

"Люди лізуть через огорожу": у Франківську пропонують відкрити кладовище раніше завершення карантину

Суспільство 14:14, 01.05, 2020

Поховання на кладовищі в Івано-Франківську відбуваються, але для відвідувачів цвинтар закритий. Директор КП “Міська ритуальна служба” Андрій Хруник каже, що за останній тиждень від жителів міста отримали багато негативних відгуків.

З 24 квітня міське кладовище у Франківську закрите.

“З сьогоднішнього дня відвідування міського кладовища в с.Чукалівка, усіх закритих кладовищ міста та місць окремих поховань ЗАБОРОНЕНО на невизначений термін, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України”, – зазначили на сторінці комунального підприємства у aейсбуws.

“Наслухалися мало приємного. Казали, що це рішення недоречне. Я ще на попередній нараді доповідав, що в нас велика площа – 45 гектарів і масові скупчення – це двоє-троє людей біля могили, які живуть в одному будинку чи квартирі. Тобто заразити когось на повітрі на кладовищі – ризик мінімальний.

Завдяки поліції ми зняли значну частину негативу, який наші працівники вислуховують і нині. Думаю, що постанову вже треба скасовувати. Провідна неділя фактично була тим основним післяпасхальним поминальним днем. Не потрібно тримати закриті кладовища до 11 травня, бо люди просто перелазять через огорожу”, – сказав Андрій Хруник на засіданні комісії з ТБ і НС у Франківську, інформує Суспільне.

За його словами, ситуація в інших містах не така критична, адже не всюди кладовища закриті. Проблема у тому, каже Андрій Хруник, що в постанові не визначили термін закриття цвинтарів.

Заступник міського голови Руслан Гайда сказав, що потрібно чекати нових роз’яснень від головного державного санітарного лікаря. Поки що в Івано-Франківську на кладовищі проводитимуть поховання за участі не більш як десяти людей.

Керівник патрульної поліції Франківська Олег Костенко сказав, що порушувати постанову не можна, натомість запропонував вирішувати це на рівні області і спілкуватися із нашим головним санітарним лікарем.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: