fbpx

Магістратура в Польщі: особливості вступу та навчання

Суспільство 12:35, 10.05, 2022

Магістратура в Польщі: особливості вступу та навчання 1

Сьогодні престижно мати європейський диплом. Тому навчання у Польщі для українців — це один із найперспективніших напрямків. Після закінчення бакалаврату можна піти на магістратуру. Які особливості вона має, розповімо про це далі.

Особливості магістратури

Магістратура — другий ступінь повної вищої освіти, згідно з Болонською системою. Студент більше занурюється в обрану спеціальність, здобуває нові знання і готується до науково-дослідної діяльності. Підсумком навчання стає випускна кваліфікаційна робота, що пишеться під керівництвом наукового керівника. Після здобуття ступеня магістра випускник може вести наукову діяльність і навіть викладати у ВНЗ.

Після закінчення бакалаврату в українському ВНЗ краще продовжити освіту в Польщі. Головне, щоб дисципліни були суміжними. Наприклад, бакалавр-філолог може піти на журналіста, але не на технічну спеціальність. При зміні напряму доведеться скласти додаткові тести та іспити.

Стандартне навчання на магістратурі у Польщі триває 2–3 роки, що залежить від складності спеціальності. Але у польській системі навчання є таке поняття, як неподільна магістратура, яка триває 5 років. Вона характерна для складних спеціальностей, як юриспруденція чи медицина.

Вибір ВНЗ

У Польщі дуже розвинена мережа навчальних закладів. На території країни понад 1400 державних ВНЗ та понад 300 приватних.

Для українців та інших іноземців оптимальний варіант — навчання у приватному університеті. Це обґрунтовано простотою вступу — немає іспитів та конкурсів, достатньо мати диплом бакалавра та знати мову.

Звичайно, здобуття ступеня магістра в приватному університеті платне. Проте ціна цілком доступна.

Необхідні документи

Щоб вступити до магістратури, необхідно зібрати пакет документів. Точний список можна дізнатися на сайті ВНЗ. Однак до приймальної комісії обов’язково потрібно надати диплом бакалавра. Тільки за його наявності можна претендувати на отримання наступного наукового звання.

Абітурієнти також повинні підтвердити володіння польською мовою на рівні В1. Для цього їм необхідно записатись за посиланням https://up-study.ua/uk/kursi-polskoyi-movi на мовні курси, закінчити їх та отримати відповідний сертифікат. Варто зазначити, що програма навчання може бути й англійською. У такому разі необхідно володіти англійською на рівні B2.

Переваги навчання у Польщі

Навчання у Польщі має безліч переваг. Випускник отримує якісну вищу освіту, яка відкриває чудові кар’єрні перспективи. Він може працевлаштуватися у Польщі, Україні чи будь-якій іншій європейській країні.

Для українців вагомою перевагою ще є те, що Україна та Польща є сусідами. Схожа культура та мови дозволяють їм швидко акліматизуватися у країні. Також під час навчання студенти можуть приїжджати додому у вихідні дні та на свята — дорога не займе багато часу.

Студентська віза для навчання у Польщі дозволяє вільно пересуватися Європою. Тому навчання можна поєднаними з дослідженням нових країн.

на правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: