fbpx

Після протесту Камінного Марцінків пообіцяв не призначати директорами шкіл осіб, проти яких виступили педколективи

Суспільство 16:15, 29.06, 2021

Педагогічні колективи ліцею ім. В. Чорновола та Каміннецької гімназії Івано-Франківської міської ради не погоджуються із рішенням конкурсної комісії, яка визначила переможців конкурсу на посади директорів цих навчальних закладів.

Представники шкіл вимагають від міського голови Руслана Марцінківа скасувати результати конкурсів, які вони вважають нечесними і несправедливими. Сьогодні, 29 червня, Марцінків зустрівся з делегаціями від обох закладів.

Спершу Марцінків прийняв представників ліцею ім. В. Чорновола Івано-Франківської міської ради. Там конкурс на посаду директора виграла Наталія Бартків, яка була єдиною кандидаткою на посаду. До цього вона працювала заступником директора у Ліцеї №21. Колектив школи свою кандидатуру на конкурс не делегував, але просить призначити їм іншого директора. Бо на зустрічі з колективом Бартків начебто сказала, що хоче очолити школу лише тому, що поблизу живе. Марцінків погодився призначити іншого виконуючого обов’язки директора ліцею, але за умови, що це… буде чоловік.

«Я покличу зараз Бартків, скажу: «Вибачайте, так сталося, ви була одна – але колектив не хоче». Але я буду приймати кінцеве рішення, хто буде виконувати обов’язки. Я буду перше чоловіка шукати, щоб у вас був чоловік директор. Жіночий колектив – значить, має бути чоловік. Я до вас прийду представлю, ви подивитеся і скажете, підходить чи не підходить», – запропонував Марцінків, і представники колективу погодилися.

У Каміннецькій гімназії Івано-Франківської міської ради інша ситуація. На посаду директора гімназії претендували місцева вчителька гімназії Наталія Гаманюк і мешканка села Перерісль Руслана Непеляк.

Після протесту Камінного Марцінків пообіцяв не призначати директорами шкіл осіб, проти яких виступили педколективи 1

Комісія визначила переможницею конкурсу Руслану Непеляк, але мешканці села вважають рішення конкурсної комісії несправедливим і прийшли до мера з вимогою призначити директором школи Наталію Гаманюк. На її підтримку виступив не лише колектив гімназії, а й батьки учнів, які там навчаються, представники ГО «Камінне» і навіть місцеві священники.

Конкурс проходив у кілька етапів. За результатами комп’ютерного тестування на знання законодавчої бази Наталія Гаманюк набрала вищий бал, аніж Руслана Непеляк. Втім, під час наступного етапу конкурсу – презентації перспективного плану розвитку закладу – комісія суб’єктивно визначила переможцем конкурсу Руслану Непеляк.

Кілька десятків людей прийшли під Івано-Франківську міську раду з плакатами «Каміннецькій гімназії достойного керівника», «Наша довіра і одностайна підтримка – Наталії Гаманюк!», «Недобиткам Януковича – не місце в гімназії».

«Людина не має жодного стосунку до нашої гімназії, ніколи з нами не зустрічалася. Ми дуже багато інформації про неї нашукали, і нам це не дуже подобається», – каже про Непеляк працівниця гімназії Ольга Приймак.

Зокрема, Руслана Непеляк була головою виборчої комісії від Партії регіонів на виборах у 2010 році, а минулого року кандидувала до місцевої ради від проросійської партії “Перемога Пальчевського”.

«Село Камінна – це патріотичне село, люди національно свідомі, і ми не можемо допустити, аби в такому селі директором освітнього закладу була людина, яка мала безпосереднє відношення до партії Януковича, яка у минулому році йшла на вибори до місцевих рад кандидатом від проросійської партії «Перемога Пальчевського», – зазначає директор гімназії Тарас Стасишин, в якого завтра закінчується контракт.

Коли мешканці села дорікнули Марцінківу, що стояли на Майдані не для того, щоб на керівні посади в їхній гімназії призначали регіоналів, Марцінків зірвався на крик, нагадуючи, що також був на Майдані.

Сама Наталія Гаманюк зазначила, що ніхто її на посаду не просуває і не хоче йти на конфлікти.

«Вважаю, що все можна вирішити співпрацею, обговоренням, без поливання брудом, без піднімання брудної білизни і так далі», – сказала Гаманюк.

Коли емоції стихли, Марцінків погодився відкласти призначення директора Каміннецької гімназії.

«Я готовий зараз відкласти це питання, подумати, бо я не звик різати по-живому. Ми порадимося, проведемо консультації і приймемо рішення», – сказав міський голова.

А тим часом виконувати обов’язки директора гімназії буде Наталія Гаманюк, як і вимагала громада села.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: