Міська влада і особисто міський голова Руслан Марцінків підтримують будівництво церкви біля міського озера на ділянці поруч із тенісними кортами, незважаючи на позицію активістів і петицію, яку підписали понад 600 франківців, інформує КУРС.
Про це Марцінків заявив сьогодні в ефірі на радіо “Західний Полюс”, відповідаючи на запитання, що буде з петицією до міської влади “За збереження рекреаційної зони на озері поруч з тенісними кортами”, яку зареєстрували 27 березня.
Міський голова зазначив, що позицію міста в цьому питанні двічі висловили на сесії міської ради.
“Коли сесія розглядала [питання] в 2017-му і в 2021 році. Коли після звернення нашої архієпархії греко-католицької і митрополита Володимира Війтишина місто дозволило будівництво каплиці з відкритим простором. Місто виступає за те, що Церкві треба більше діаложити з активістами, але ми не заперечуємо щодо будівництва цієї каплиці”, – сказав мер.
“Вважаю, що каплиця має право на існування в тих межах, які погодив департамент архітектури і містобудування”, – наголосив мер.
Руслан Марцінків також прокоментував дописи у мережах, за його означенням, “проти церкви і проти віри”. Він заявив, що вважає богохульством вислови на кшталт “ікони поміняйте на дрони”.
“Такі речі неприйнятні мені як християнину. Це моя позиція як очільника міста”, – сказав Марцінків.
В контексті він знову зачепив тему ВПО:
“Хочу нагадати: більше як 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб переїхало до Франківська. І, на мою думку, сьогодні дуже важливо працювати з цією категорією. …Важливо також, щоби наші церкви, і ПЦУ, і протестантські, включалися в роботу. Вірю, що ця парафія теж буде активно працювати і над цією проблемою”.
Як писав КУРС, в Івано-Франківську біля міського озера почали будувати нову церкву. Ця інформація про будівництво спочатку викликала дискусію у мережі, а потім вивела людей на вулицю. Минулої неділі франківці влаштували акцію біля міського озера – пікнік за вільну відпочинкову зону. Під час акції люди почали збирати підписи проти забудови зеленої зони. Коли підписів стало близько трьох сотень, зареєстрували петицію.
Петиція за збереження рекреаційної зони на озері за вечір набрала 550 голосів, а для її розгляду достатньо 250 підписів. Авторка петиції просить зберегти біля озера відпочинкову зону, а для будівництва храму знайти інше місце.