fbpx

Мешканцям Коломиї платитимуть за утримання корів, свиней, кіз та іншої худоби

Суспільство 19:10, 26.02, 2024

Міський голова Коломиї Богдан Станіславський анонсував, що міськрада буде підтримувати розвиток сільського господарства в Коломийській громаді. Мешканцям громади, які триматимуть худобу, передбачили виплати з міського бюджету.

“Даватимемо фінансову допомогу на утримання корів, свиней, кіз, овець, коней та бджолосімей, – повідомив мер Коломиї. – Важлива умова: тварини мають бути зареєстровані через Єдиний державний реєстр тварин та мати необхідні документи про клінічний стан, а власникам бджіл також необхідний ветеринарно-санітарний паспорт пасіки з відміткою про весняне обстеження у поточному році”.

Обсяг допомоги від міськради

Господарства, які мають від трьох свиноматок, зможуть отримати по 2 тисячі гривень на одну тварину, але не більше як 30 тисяч гривень.

Господарства, які мають від п’яти свиней на відгодівлі, можуть отримати по 1 тисячі гривень на одну тварину, але не більше як 30 тисяч гривень.

Господарства, які мають від однієї корови усіх напрямів продуктивності, можуть отримати по 3 тисячі гривень на одну тварину, але не більше як 30 тисяч гривень.

Господарства, які мають від трьох овець та кіз, старших 12 місячного віку, можуть отримати по 1 тисячі гривень на одну тварину, але не більше як 30 тисяч гривень.

Господарства, які мають ідентифікованих коней, старших 12 місячного віку, можуть отримати по 4 тисячі гривень на одну тварину, але не більше як 20 тисяч гривень.

Господарства, які мають від 5 бджолосімей, можуть отримати по 200 грн за бджолосім’ю, але не більше як 20 тисяч гривень.

Нюанси отримання

Про те, коли можна буде подавати заяви на отримання допомоги, повідомлять згодом. Наразі фахівці управління економіки Коломийської міськради завершують всі необхідні процедури, щоби дати старт цьому проєкту.

“За той час люди, які претендують на фінансову підтримку від міської ради, можуть перевірити, чи у них все гаразд із документами на тварин”, – рекомендує Богдан Станіславський.

Допомога від держави

Також у 2024 році можлива допомога на утримання сільськогосподарських тварин від держави:

  • господарства, які утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати виплати у розмірі 7 тисяч гривень на одну тварину;
  • господарства, які утримують від 5 кіз та овець, зможуть отримати 2 тисячі гривень на одну тварину.

Фахівці Коломийської міськради готові консультувати не тільки щодо підтримки від міської ради, а й від держави.

КУРС писав, що у Франківській громаді виплатили 2,8 мільйона дотацій за утримання худоби

Нагадаємо, програма виплати дотацій за утримання свійських тварин та вирощення плодово-ягідних культур у Франківську діє з 1 січня 2023 року. У такий спосіб міська влада хоче збільшити кількість фермерських господарств.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: