fbpx

Мінус 8 пам'ятників окупантам: як Калуська громада позбувається колоніального спадку

Політика 09:45, 04.02, 2024

Протягом 2022-2023 років у Калуській громаді демонтували вісім пам’ятних знаків, пов’язаних з срср, росією та її колоніальною спадщиною, та перейменували 21 вулицю.

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну рішеннями Калуської міської ради на території громади було перейменовано 21 вулицю, з них 8 у Калуші і 13 у старостинських округах, пише КУРС з посиланням на Калуську міську раду.

У 2022 році за рішеннями виконавчого комітету Калуської міської ради демонтували два пам’ятні знаки: меморіальної дошки і барельєфа Бориса Сапункова на пл. Героїв, 1 та барельєфи медсестер Клюєвої та Гусєвої на вул. Медичній, 8.

Протягом 2023 року демонтували пам’ятники радянським воїнам у селах Вістова, Пійло та на старому цвинтарі в Калуші. В селах Копанки і Голинь на двох пам’ятних знаках демонтовані символи і тексти, пов’язані з російською федерацією та її колоніальною спадщиною.

В 2024 році продовжиться робота над виконанням рішення виконавчого комітету Калуської міської ради щодо демонтажу пам’ятника в селі Боднарів.

Також у березні 2023 року було демонтовано пам’ятник росіянину Дмитру Менделєєву перед будівлею Калуського фахового політехнічного коледжу.

Читайте також:

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: