fbpx

На Прикарпатті розбирають на металобрухт підземні бункери та планують збудувати там реабілітаційний центр

Суспільство 10:20, 16.06, 2020

На місці колишнього військового містечка у селі Лесівка Богородчанського району розбирають підземні фортифікаційні споруди колишнього військового містечка. Як повідомили в обласній державній адміністрації, територію готують для будівництва реалібітаційного центру для учасників АТО/ООС та афганців.

У квітні цього року Фонд держмайна виставив на аукціон підземні фортифікаційні споруди у селі Лесівка Богородчанського району, які перебувають в управлінні Івано-Франківської облдержадміністрації.

Аукціон мав відбутися 22 травня. Але за два дні до торгів об’єкт з продажу зняли. А місцеві мешканці повідомили КУРСу, що поруч з бункером, який виставляли на аукціон, працює будівельна техніка.

На Прикарпатті розбирають на металобрухт підземні бункери та планують збудувати там реабілітаційний центр 1

Йдеться про територію колишнього військового містечка № 98, яке у 2005-му було передане з Міністерства оборони до сфери управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Це колишній запасний командний пункт країн Варшавського договору, його об’єкти (бункери, наземні споруди, антенні шахти тощо) розміщено в лісі поблизу Ценжева і Лесівки та Грабівки, де були антенні поля.

Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Івасик пояснює, що зараз підрядна організація впорядковує територію, а в майбутньому розглядають можливість будівництва на цьому місці колишнього військового містечка реабілітаційного центру.

«Весь об’єкт складається зі списаного об’єкта, так званого бункера, і з об’єкта, де колись планували робити запуски ракет, – там дві шахти, залиті водою. Якраз ці дві шахти хотіли виставити на аукціон. Але виставляти на аукціон окремо якусь частинку цього об’єкта не було сенсу. Ми домовились таким чином: зараз підрядник здійснює роботи протягом трьох місяців на цьому бункері, далі переходить на ці шахти, і потім на осінь ми повинні передати ці об’єкти атовцям і громаді», – розповідає Івасик.

За його словами, облдержадміністрація уклала договір на 20 тисяч гривень з дрогобицьким підприємством «Авто Планета», яке має прибрати територію.

«Відповідно до договору вони розбирають залізобетонні конструкції та споруди. Весь металобрухт, який є, вони здають під контролем робочої групи, а кошти перераховують нам, обласній адміністрації», – пояснює Василь Івасик.

«Ці роботи виконуються чітко, під таким контролем громади, що там ні один кілограм металу не можна вкрасти», – додає посадовець.

Роботи проводять поруч з тим об’єктам, який виставлявся на аукціон. Однак в облдержадміністрації планують впорядкувати всю територію колишнього військового містечка і передати атовцям для будівництва реабілітаційного центру.

На Прикарпатті розбирають на металобрухт підземні бункери та планують збудувати там реабілітаційний центр 2
На Прикарпатті розбирають на металобрухт підземні бункери та планують збудувати там реабілітаційний центр 3

“Ми домовилися з обласною організацією атовців і обласною організацією афганців України. Вони знайшли спільну мову та хочуть разом використовувати цей центр після того, як ми проведемо очищення цієї території”, – каже Івасик.

Поки що юристи адміністрації вивчають механізми передачі цієї ділянки.

«Розглядають можливість передати на баланс селищної ради або у довгострокову оренду – як громадській організації», – каже Івасик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Об’єкт “Астронавт”: колишній офіцер розкрив таємниці військового об’єкта в Чорному лісі під Івано-Франківськом

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: