fbpx

На Прикарпатті відкрили перший в Україні будинок підтриманого проживання для сиріт з інвалідністю

Суспільство 10:05, 13.07, 2019

Будиночок сиріт з інвалідністю “Оселя Віри, Надії та Любові” – перший в Україні будинок підтриманого проживання, що створюється у співпраці волонтерів, влади обласного рівня та місцевої громади.

У п’ятницю, 12 липня, в будинок заселилися четверо молодих людей – Уляна Белей, Любов Оробець, Василь Рибарук та Ігор Човпило, які ще зранку перебували в інтернатах. Знаходиться нове помешкання у селищі Обертин Тлумацького району. Вперше в житті вони матимуть власні кімнати та зможуть власноруч вести побут в Оселі Віри, Надії, Любові.

Як писав КУРС, ініціювали створення будинку підтриманого проживання волонтери БО “Українська благодійницька мережа”. У вересні 2017 року Українська благодійницька мережа за благодійні кошти придбала будиночок на 125 кв. м в Обертині для облаштування житла для осіб з інвалідністю.  

Зазначимо, підтримане проживання – передовий світовий досвід влаштування людей з інвалідністю, які не мають сім’ї або втратили її та постійно проживають з підтримкою у невеликих (не більш як на 6-8 мешканців) групових спільнотах, умови в яких максимально наближені до домашніх.

З 2017 року розпочалась реконструкція житла під потреби майбутніх мешканців. На ремонти та придбання необхідних меблів залучались кошти благодійників.

У будинку намагались облаштувати все максимально зручно під потреби людей з інвалідністю.

Читайте також:

Зазначимо, інші поодинокі осередки підтриманого проживання для сиріт з інвалідністю в Україні також створені та продовжують створюватися переважно завдяки зусиллям волонтерів, благодійників, громадських та благодійних організацій. На відміну від них, в Оселі Віри, Надії, Любові фінансування поточної діяльності очікується за рахунок бюджетних коштів у форматі соціального замовлення послуги підтриманого проживання повнолітніх осіб з інвалідністю.

Під час урочистого відкриття священник освятив оселю. Прийшли на подію і місцеві жителі, щоб познайомитись з новими сусідами та привітати їх.

“Перед ними непростий шлях адаптації, здобуття нових навичок, навчання, інтеграції в громаду. Оселя – середовище можливостей, місток до іншого життя, “вудка”, а не “риба””, – зазначають в УБМ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: