fbpx

На Прикарпатті засудили лісничого за отримання хабаря

Суспільство 13:55, 31.08, 2021

Богородчанський районний суд визнав винним лісничого Яблунського лісництва в одержанні неправомірної вигоди.

У матеріалах справи зазначається, що чоловік працює лісничим з 2001 року. У грудні 2019 року до директора Солотвинського лісгоспу звернувся підприємець, який хотів придбати партію новорічних ялинок. Директор порадив підприємцю звернутися до лісничого Яблунського лісництва.

Під час зустрічі з лісничим підприємець сказав, що хоче придбати у лісництві сотню свіжозрубаних новорічних ялинок.

Втім лісничий повідомив, що може офіційно продати лише 20 ялинок. Решту лісничий запропонував придбати по 100 грн за дерево, але без сплати у касу підприємства.

Того ж дня підприємець звернувся із заявою до правоохоронних органів.

23 грудня 2019 року підприємець у касі підприємства вніс оплату за 20 ялинок у сумі 2400 грн і прийшов до кабінету лісничого. Там він передав лісничому 3000 грн за 30 ялинок. 24 грудня лісничий продав без обліку ще 18 ялинок, а 27 грудня – 52 ялинки. Загалом поза обліком було продано 100 ялинок на 10 000 грн.

Після отримання грошей 27 грудня лічничий був затриманий працівниками СБУ і ДБР.

У суді обвинувачений повністю визнав провину, розкаявся і просив суворо не карати. Пояснив, що, коли звернувся підприємець, заготовлених ялинок не було у достатній кількості. Він запропонував забрати наявні 20 штук, які виписав через касу підприємства.

Решту ялинок запропонував відпустити по мірі заготівлі. Оскільки ялинки новорічні – сезонний товар, який не облікується, у інші пори року взагалі знищується під час санітарних рубок, тому з корисливих спонукань вирішив реалізувати їх поза обліком, оскільки прямих збитків підприємству від цього не буде заподіяно.  

Суд, дослідивши докази у справі, визнав лісничого винним та призначив йому покарання у вигляді 34 000 грн штрафу з позбавленням права займати посади, які визначені ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», строком на 1 рік.

Також він має заплатити 12 560 грн за проведення експертиз.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: