Сьогодні, 5 листопада, під час виїзного брифінгу Івано-Франківської ОДА у Центральній міській клінічній лікарні розповіли про ситуацію з коронавірусом в області.
Директор ЦМКЛ Тарас Масляк зазначив, що зараз 227 хворих лікуються в лікарні, інформує Галка.
«На сьогодні поступив 41 хворий на пневмонію, з них лише 5 вакцинованих, вони – в стані середньої важкості. Всього за весь час 6300 осіб пролікувалися у нас, смертність – 6,8%”, – поінформував Масляк.
Головний санітарний лікар області Руслан Савчук наголосив, що у найближчі 2-3 тижні в області точно не буде легше, аби тільки не було важче.
«Найбільша захворюваність – у Франківському районі. Зростання захворюваності між тижнями – понад 20%. Прикарпаття і далі тримається на рівні «червоної зони». Більшість із хворих дітей – шкільного віку. Медпрацівники теж хворіють, за минулу добу зафіксовано сім нових випадків. Всього 49 медиків померли за весь час пандемії, цього тижня стався ще один летальний випадок – померла медсестра в одній із ОТГ області. Під апаратом ШВЛ зараз перебувають 36 хворих. Летальність за останній час дуже висока. Тижневий ріст смертності – майже 17%. Україна зараз є третьою у світі за летальністю і другою в Європі», – зазначив Савчук.
Завідувач реанімаційного відділення Володимир Вовчук проаналізував роботу з ковід-хворими у вересні:
«По-перше, жодного вакцинованого серед померлих не було. Очевидно, що треба вакцинуватися. Друге, цей штам дуже агресивний, пацієнти киснезалежні. З тих пацієнтів, які померли, це люди 70+ років. Усі вони мали супутні хвороби: ішемічна хвороба, діабет, ожиріння. Легені у пацієнтів часто уражаються майже незворотньо, багато випадків – коли на близько 90%, легень практично немає. Навіть якщо хворі через місяць-два виписуються, вони мають мати кисневу підтримку і період реабілітації триває десь до пів року. Дуже часто після хвороби виникають тромбози, міокардити».
Фахівці додають – зараз сезон поширення не лише коронавірусу, а й грипу. Симптоми у них схожі, тому прикарпатців закликають одразу звертатися до сімейних лікарів чи в поліклініку, не займатися самолікуванням і «гуглтерапією».
Нагадаємо, лікар обласного Центру легеневих захворювань розповів про постковідний синдром