Вдруге відбувся велопробіг «Слідами Трансверсальної залізниці», під час якого зібрали допомогу бійцю 78 батальйону 102 бригади ТрО Прикарпаття, пише КУРС з посиланням на пресслужбу ІФНТУНГ.
Велопробіг “Слідами Трансверсальної залізниці” проходить унікальною трасою Галицької трансверсальної залізниці – колишньою австро-угорською залізницею що сполучала сполучення Івано-Франківськ (Станіславів) – Тернопіль. Один з організаторів велопробігу – голова СК «Каменяр» Дмитро Романишин, відзначив підтримку й допомогу в організації ІФНТУНГ.
Велопробіг мав на меті привернути увагу до ідеї відновлення функціонування залізничної гілки сполучення Івано-Франківськ – Тернопіль, а також до стратегічного значення залізничного транспорту області у мирний та воєнний час, заохотити молодь до здорового способу життя.
Щоб долучитися до велопробігу протяжністю 34 кілометри, слід було задонатити щонайменше 400 гривень. Усі зібрані гроші передають одному з організаторів велотрейлу, який зараз воює в складі 78 батальйону 102 бригади.
Цьогоріч до велопробігу долучилися 38 велосипедистів. Учасники здолали 34 кілометри за щонайбільше дві з половиною години. Під час реєстрації зібрали понад 25 тисяч гривень. З 38 зареєстрованих на старті велосипедистів фінішували 34 учасники. Серед чоловіків перемогу здобув Сергій Чобітько з 1 год. 20 хв. 49 сек., серед жінок – Тетяна Коваль-Трач з результатом 1 год. 39 хв. 22 сек.
В рамках організації велопробігу прибрана набережна Дністра у Нижневі на місці фінішу.
Довідково. Галицька трансверсальна залізниця – державна 768-кілометрова залізниця Австро-Угорщини у коронному краї Галичини від околиць Кракова і Чадця до Гусятина. Початок будівництва окремих ділянок цієї велетенської залізничної магістралі розпочався ще у 1871 році, важливими залізничними станціями були Хирів, Самбір, Дрогобич, Стрий, Калуш, Станіславів, Тисмениця, Нижнів, Бучач, Чортків, Гусятин (1884-1945 роки функціонування). Австрійці скорочено називали її Ostbahn (шлях на схід), місцеві залізницю називали “колія”, “штрика”.
Австрійський уряд виношував ідею будівництва залізничної лінії через усю Галичину, яка б сполучала околиці Кракова з російським кордоном в районі Гусятина на Тернопільщині. Окрім економічного значення, залізниця мала ще й військово-стратегічне і призначалася для швидкого перекидання військ до російського кордону на випадок війни з імперією Романових.
КУРС писав, що в травні на Тлумаччині відбувся пробіг “Слідами Галицької трансверсальної залізниці-2024” – він зібрав понад 140 учасників. Нагадаємо, у 2023 році пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці зібрав 78 000 на дрон для військових.