fbpx

На вулицях Франківська встановлять берлінські подушки замість лежачих поліцейських

Суспільство 18:15, 11.01, 2022

В контексті підвищення безпеки руху на вулицях Івано-Франківська вирішили відмовитися від встановлення штучних бетонних перешкод – так званих лежачих поліцейських. Натомість будуть встановлювати інші – берлінські подушки.

“Ми будемо старатися на наших вулицях відмовлятися від лежачих поліцейських, а натомість ставити берлінські подушки. Плануємо 50 закупити і встановити силами нашого комунального підприємства Муніципальна дорожня компанія”, – повідомив під час сьогоднішнього онлайн-брифінгу заступник міського голови Михайло Смушак.

На вулицях Франківська встановлять берлінські подушки замість лежачих поліцейських 1
Гумові перешкоди – берлінські подушки

Берлінська подушка – штучна дорожня нерівність, технічний засіб організації дорожнього руху, що слугує для примусового зниження швидкості і виконується у вигляді штучної нерівності (припіднятого над поверхнею елемента) на проїзній частині. Це засіб зниження швидкості руху виключно приватних авто. Складається з декількох штучних нерівностей, що розташовані поперек проїжджої частини з проміжками між ними. Ширина цих елементів є такою, що приватні авто змушені пригальмовувати і виїжджати на підвищення однією стороною. В той же час спецтехніка та автобуси, що мають більш широку колісну базу, просто пропускають цю нервіність між колесами, що не впливає на їх рух. Також таку штучну нерівність без зупинки можуть об’їжджати двоколісні транспортні засоби.

Також Михайло Смушак повідомив, що цьогоріч планують закупити 2000 пластикових світлоповертальних стовпчиків, які також встановлять на вулицях міста – на аварійно небезпечних ділянках. Наразі такі стовпці вже пройшли перевірку у Франківську – були встановлені на Північному бульварі біля переходу до ліцею та на вулиці Сахарова при заїзді у дитячий садок. “Показали себе позитивно, будемо максимально використовувати”, – підкреслив Смушак.

КУРС писав, що у Франківську встановлять 5 світлофорів, ще 5 – реконструюють

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: