fbpx

Франківські нацгвардійці та жандармерія Румунії започатковують чотири спільні проєкти

Суспільство 13:52, 04.03, 2020

Завтра у Франківську церемонією відкриття стартує міжнародне співробітництво двох правоохоронних структур України та Румунії – Нацгвардії та жандармерії.

Представлять один з чотирьох проєктів – «Зміцнення інституційного та технічного потенціалу підтримки спеціалізованих структур, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю». Івано-Франківська в/ч 1241 виступатиме керівником цього проєкту.

Водночас у Румунії відбудеться презентація інших трьох проєктів під керівництвом підрозділів жандармерії Румунії.

У листопаді минулого року 50-й полк Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України переміг у відкритому конкурсі на отримання гранту в розмірі понад 200 000 євро (близько 5,3 млн грн). Кошти були виділені гвардійцям в рамках Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014—2020, яка фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства.

Завдяки перемозі у конкурсі військова частина 1241 отримала змогу взяти участь у чотирьох спільних із жандармерією Румунії проєктах за тематикою «Запобігання та боротьба з організованою злочинністю, співпраця сил безпеки». Заходи цієї Програми уже активно проходять в прикордонних районах України та округах Румунії.

Особовий склад в/ч 1241 Нацгвардії виконує правоохоронні завдання в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях, а також має у своєму складі гірсько-патрульну роту, яка забезпечує громадську безпеку в гірських регіонах.

Результатом успішної реалізації проєктів має стати збільшення ефективності підрозділів НГУ та Жандармерії Румунії у спільній боротьбі з транскордонною організованою злочинністю, збільшення рівня довіри населення прикордонних територій до правоохоронців та поінформованості про їх діяльність. Для цього гвардійці братимуть участь у спільних з румунськими колегами заходах (практичні тренування, міжвідомчі навчання тощо).

Крім цього, участь військової частини 1241 в цих проєктах дасть змогу закупити спеціальне обладнання та техніку: спеціальні автомобілі, квадроцикли, снігоходи, тепловізори, прилади нічного бачення, навігаційні планшети, обладнання для психологічної підготовки та оцінки особового складу, який залучається до виконання завдань з ОГП, офісне обладнання тощо.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: