fbpx

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди

Суспільство 19:19, 14.08, 2021

Сьогодні під Франківськом пройшов перший в Україні ягідний фестиваль ZAHID BERRY FEST.

Фестивальним майданчиком стало фермерське господарство “Беррі Прикарпаття” в селі Чукалівка Івано-Франківської громади. На свято зі своєю продукцією з’їхалися десятки українських підприємств, які займаються ягідництвом. Гостей фесту розважали виставкою ягід, концертами, атракціонами і встановленням ягідних рекордів України.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 1

Перший – рекордний 20-метровий ягідний пиріг. Готували його спеціалісти Івано-Франківського хлібокомбінату.

“Сьогодні на фестиваль випекли пиріг на 21 м 63 см. Він складається з 30 невеликих пирогів. Для пирога використали 90 кг ягід. Ягоди надало підприємство “Бері Прикарпаття”. Вага пирога – 160 кг. Всередині – ягоди полуниці, малини і трохи яблук, – розповідає керівниця хлібокомбінату Галина Іщак. – Виготовлення пирога зайняло 10 годин. Це наш найбільший пиріг. Випікали його за стандартним рецептом”.

Другий рекорд фестивалю – найбільша ягідна карта України, викладена полуницею, ожиною і лохиною. Ягідна карта 150 см шириною мала 97 см висоти.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 2

Також на фестивалі можна було придбати ягоди – полуницю та лохину. А також цукати та мармелад з полуниці, інші ягідні смаколики.

Гості дегустували цукати з овочів та фруктів від ініціативної групи “Герцевські господині”, що на Дніпропетровщині. Жінки виготовляють продукцію з власної сировини, а саме – з вишні, черешні, гарбуза, яблук і навіть з буряка, моркви та зелених томатів.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 3

Продавалася розсада полуниці – зараз саме час закладати грядки задля врожаю наступного року. Та засоби догляду за ягодами.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 4

Компанія “Еко Бері” пригощала відвідувачів фестивалю безкоштовними ягодами і прохолодними напоями з ягід.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 5

У теплиці гостям фестивалю дозволили не тільки роздивитися, як вирощують полуницю, а й назбирати ягід собі.

Аніматор Опришко роздавав дітям запрошення на безкоштовні атракціони від генерального партнера фестивалю, нового містечка “Опришівська слобода”.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 6

“До нас як компанії, яка будує “Опришівську слободу”, звернувся директор “Беррі Прикарпаття” пан Богдан Лутчин, і ми з радістю відгукнулися на пропозицію долучитися до фестивалю. Тому що люди, які розвивають власну справу і дають роботу іншим людям, заслуговують на підтрмику”, – сказав Ярослав Яцишин, представник генерального партнера фестивалю.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 7
Організатор фестивалю – Богдан Лутчин

“Ідея фестивалю зароджувалася під час спілкування з друзями та знайомими, які часто запитували, чи використовую я хімію під час вирощування ягоди. Я вже замучився відповідати, тому виникла ідея показати процес вирощування ягоди. Крім того, на фестивалі ми об’єднали фахівців та простих людей. Люди таким чином мали змогу поспілкуватися з виробниками – представниками ягідного ринку. Головна мета заходу – показати на нашому прикладі, що в Україні можна займатися ягідництвом, можна заробляти. Якщо після цього фестивалю ягідництвом почне займатися навіть 2-3 людини, то я буду щасливий. Ще одна мета – зробити свято для наших основних експертів – дітей”, – поділився власник фермерського господарства “Беррі Прикарпаття” Богдан Лутчин.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 8
Партнер фестивалю – Ярослав Яцишин

Також під час фестивалю влаштували благодійну акцію. Продали картини франківських художників, вартість однієї – 5000 грн. Гроші передадуть в Рогатинську спеціалізовану школу-інтернат – в дитячий будинок мають придбати інвентар для спортзали.

Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 9
Найдовший пиріг і Україна з ягід: на полуничному Захід Беррі Фест встановили два рекорди 10

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: