fbpx

У 2023 році ПБС готова доглядати дороги Прикарпаття за 579 млн грн

Економіка 15:23, 27.12, 2022

Служба автомобільних доріг (САД) в Івано-Франківській області провела тендер на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення на Прикарпатті.

Закупівлю оголосили 15 грудня з очікуваною вартістю 587 138 330 грн.

У тендері взяв участь всього один учасник – компанія “ПБС”, яка запропонувала виконати ці роботи за 579 млн грн.

Відповідно до постанови №1178 від 12.10.2022, яка регулює закупівлі під час воєнного стану, зараз тендери проводяться навіть за участі одного учасника. Якщо раніше система автоматично скасовувала тендер, коли було подано менше ніж дві тендерні пропозиції, то зараз може бути зареєстрована одна пропозиція і система автоматично зареєструє цього учасника як потенційного переможця.

Також відповідно до постанови значно скоротилися терміни проведення тендерів.

Отже, система визначила ТОВ “ПБС” потенційним переможця тендеру, а 26 грудня САД опублікувала повідомлення про намір укласти договір. Після підписання договору підрядник зобов’язується надавати послуги з експлуатаційного утримання доріг державного значення протягом 2023 року. Відповідно до тендерної документації роботи повинні фінансуватися з державного бюджету.

До речі, місяць тому САД в Івано-Франківській області уклала договір з ТОВ “ПБС” на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в Івано-Франківській області до кінця 2022 року. Так, послуги ПБС від 23 листопада до 31 грудня обійдуться у 82 млн грн.

За даними аналітичної системи YouControl ТОВ “ПБС” заснувала колишня працівниця курорту “Буковель” Іванна Непик. Але фактично фірма належить депутатові обласної ради Олександрові Шевченку – ексдиректору туристичного комплексу “Буковель”, що контролюється групою Ігоря Коломойського.

Сам Шевченко не приховує зв’язку ні з Буковелем, ні з фірмою “ПБС”.

Зокрема, після проміжних виборів до ВРУ у 87-му окрузі, Шевченко заявив, що перестали виділятися кошти на ремонт доріг фірмі “ПБС. Зокрема за підряди, які фірма отримала за результатами тендерів на ремонт прикарпатських доріг. Натомість, інші фірми отримують гроші справно.

Як писав КУРС, на проміжних виборах до ВРУ у 87 окрузі Олександр Шевченко вважався фаворитом серед кандидатів, однак після скандальних подій з крадіжкою бюлетенів за Шевченка, маніпуляцій ОВК з підрахунком голосів і тривалої тяганини в судах ЦВК оголосила переможцем кандидата від партії “Слуга народу” Василя Вірастюка

Згодом фірмі ПБС відновили фінансування на ремонт прикарпатських доріг.

Загалом з 2017 року САД в Івано-Франківській області уклала з ТОВ “ПБС” договорів на понад 21 мільярд гривень.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: