31 липня древній Галич відвідає патріарх УГКЦ Святослав Шевчук, який освятить новозбудований храм Блаженних священномучеників Станіславівських – Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка. Святиню спорудили на Замковій горі.
Раніше, 25 липня, відбудеться перенесення мощей блаженних Івана Слезюка та Симеона Лукача з храму Різдва Христового до храму Блаженних священномучеників Станіславівських.
Для галичан приїзд блаженнішого Святослава — це знакова подія, інформує пресслужба Івано-Франківської архієпархії.
За географічним розташуванням місто Галич ділиться на три частини: «Галич за рікою», «Галич центр», «Галич гора». Кожна частина має свою церкву.
Давні святині Галича
Колись у Галичі за рікою був збудований храм св. влкмч. Дмитрія, де служив о. Корнилій Левицький, рідний брат Митрополита Михайла Левицького. Правдоподібно, що його у 1831 році освячував Митрополит Львівський і Галицький Михайло Левицький. Він також брав участь у будівництві святині, був меценатом.
Як стверджують історики, церкву Різдва Христового у центрі міста почали будувати у ХІV cт. Вона навіть у радянський час була діючою, охоронялась як пам’ятка архітектури. Ця церква вважалася катедрою Галицьких Митрополитів до 1936 року, коли автор наукових та археологічних досліджень Галича Ярослав Пастернак розкрив фундамент Успенського собору на Крилоській горі. Тоді стало зрозуміло, що первісно давня катедра була там.
У 1904-1906 роках церква зазнала великої реставрації. Її освятив праведний митрополит Андрей Шептицький. Зараз храм знову реставрують. В 2018 році церква була визнана об’єктом культурної спадщини національного значення, який внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Новий храм
Галичани вирішили, що новий храм Блаженних священномучеників Станіславівських Івана Слезюка, Григорія Хомишина, Симеона Лукача також має освятити патріарх. Запросили блаженнішого Святослава – він погодився приїхати 31 липня.
«Коли ми почали формувати парафію, було багато думок, де саме спорудити храм. І вибрали найкраще місце: у центрі Галич-гори, попри дорогу, яка веде на Івано-Франківськ та Львів. Вона єднає західний і східний регіони з центральним. А Боже провидіння в тому, що коли починали будівництво, то не мали ні коштів, ні парафії. За чотири роки ми ввійшли до храму. Єпископ дозволив нам служити у ще не освяченій церкві. Це для нас дуже знаково. Увесь час ми відчували Господню допомогу і Боже благословення, коли розпочали цю святу справу», – розповів отець Ігор Броновський, декан Галицький.