fbpx

Оприлюднили рейтинг вишів "ТОП-200 Україна 2021": де франківські університети?

Суспільство 12:56, 17.06, 2021

Оприлюднено результати щорічного академічного рейтингу українських університетів «Топ-200 Україна 2021».

Цей рейтинг п’ятнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Цього року, за визначенням укладачів, під час формування рейтингової таблиці враховано сучасні тенденції розвитку української та світової вищої освіти, що зазнали змін, у тому числі через вплив пандемії COVID-2019.

Автори рейтингу зазначають, що спиралися на принцип забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування. Задля цього використано лише відкриті дані прямих вимірів, розміщені на сайтах незалежних національних і міжнародних організацій і установ.

З метою врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів укладачі оцінювали їхню роботу на ширшій базі показників, ніж інші відомі рейтингові системи.

У цьогорічному рейтингу перше місце посів Київський національний університет ім. Шевченка (минулоріч мав другу позицію).

На другій сходинці – НТУУ Київський політехнічний інститут ім. Сікорського, який поступився своїм минулорічним першим місцем.

З шостого на третє місце піднявся Харківський національний університет ім. Каразіна.

Так само посилив свою позицію НУ «Львівська політехніка», піднявшись із п’ятого на четверте місце.

На п’ятій сходинці – Сумський державний університет (третє місце 2020 року).

Шосте місце посів Львівський національний університет ім. Франка, який на дві позиції поліпшив свій результат порівняно з минулим роком.

З четвертої на сьому сходинку спустився НТУ «Харківський політехнічний інститут». Натомість Національний університет біоресурсів і природокористування, що в Одесі, піднявся з чотирнадцятої позиції на восьму.

Замикають цьогорічну десятку два виші, які суттєво поліпшили свої результати. Національному авіаційному університету вдалося піднятися з тридцятого місця на дев’яте, а Чернівецькому національному університету ім. Федьковича – з двадцятого на десяте.

Що стосується вишів Франківська, то в рейтингу серед них лідирує Прикарпатський національний університет ім. Стефаника. ПНУ має 18-те місце в ТОП-200 українських вишів.

На 40-му місці – Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу.

Івано-Франківський національний медичний університет опинився на 65-му місці рейтингу.

Нагадаємо, минулого року два франківські виші були в п’ятдесятці рейтингу ТОП-200. Це ПНУ та ІФНТУНГ.

Обидва виші, порівняно з 2020 роком, піднялися в національному рейтингу. Прикарпатський університет суттєво виріс – з 31-го місця на 18-те, а університет нафти й газу додав тільки одну позицію – з 41-го місця перемістився на 40-ве. 

Франківський медуніверситет у рейтингу-2020 був 73-м.  Цьогоріч виріс на 8 щаблів.

Весь рейтинг дивіться тут.

У рейтингу «Топ-200 Україна 2021» надано пріоритет євроінтеграційним процесам, інформує Освіта.юа. Зокрема, автори встановили вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати у світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу та інше) вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Загалом було взято до уваги десять показників оцінювання діяльності університетів. З-поміж них найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича та міжнародна діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів, цитованість наукових праць вчених університету у високорейтингових наукових виданнях, якість представлення та популярність закладу в інтернет-просторі.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: