fbpx

ПЦУ дозволила святкувати Різдво 25 грудня

Суспільство 13:14, 19.10, 2022

Рішення прийняли, виходячи з численних звернень та багаторічної дискусії навколо дати відзначення народження Ісуса Христа.

Синод Православної церкви України дозволив єпархіям у 2022 році проводити богослужіння на честь Різдва Христового за новоюліанським календарем, тобто 25 грудня.

«Було ухвалене рішення №19 “Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 року», – сказано у повідомленні ПЦУ.

Там пояснили, що рішення ухвалювали, взявши до уваги численні запити та дискусію, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві навколо дати святкування Різдва, пише ДТ.

У повідомленні сказано: «Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 року звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту».

Також у ПЦУ заявили про систематичне порушення прав громад, які бажають вийти з юрисдикції Московського патріархату.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: