fbpx

Пішла захищати синів: як воює кулеметниця "Мамба" з Верховинщини

Суспільство 11:46, 09.09, 2023

Її військове псевдо – “Мамба”. Їй 33 роки, і вона – кулеметниця. Сьогодні “Мамба” знищує окупантів на Запоріжжі у складі прикарпатської 102 бригади ТРО ЗСУ.

«Коли я прийшла сюди, в Верховинський батальйон, для мене стало несподіванкою зустріти тут людину, з якою гралася ще у дитинстві, коли мені було 10 років, і з тих пір з ним не бачилися», – каже «Мамба».

Вона родом з Верховинщини, але проживала тривалий час у Києві. Контракт з ЗСУ підписала у травні 2023-го, і рішення це було прийняте не спонтанно – воно давно вже назрівало.

«У мене двоє дітей – хлопці 15 і 16 років. Моя мотивація – захищати їх та свій дім. Тут, в армії, я зрозуміла, що відчуваю себе на своєму місці. Мені тут подобається. Мої сини сказали, що теж хочуть служити в армії, як тільки досягнуть віку. Вони вже готують себе до цього».

Спочатку «Мамба» була солдатом-стрільцем, але вирішила пройти перепідготовку на кулеметницю. На питання, чи фізично тяжко їй, адже кулемет плюс спорядження важать більше як 20 кг, відповідає: «Раніше я захоплювалася альпінізмом – лазила в Карпатах, в Кримських горах, була в походах по місяцю. Мені не звикати до таких тяжких умов. Зараз я часто займаюсь спортом, навіть тут знаходжу час робити пробіжку, розтяжку».

«Чи думаю я про кар’єру в армії, про просування по службі? Звичайно, що ні. Я прийшла сюди не заради звань чи кар’єри – я тут, щоб захищати країну, і мені неважливе ні звання, ні посада!» – каже кулеметниця.

ВАЖЛИВО: Бійці прикарпатської 102 бригади збирають на РСЗВ – зробіть посильний внесок у перемогу.

Читайте також: Як воює прикарпатська 102 бригада ТрО. Розповідає Мирон Дмитрик.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: