fbpx

Прикарпатський університет обстоює проведення ЗНО

Суспільство 15:17, 16.06, 2020

Ректор Прикарпатського національного університету ім. Стефаника Ігор Цепенда висловив позицію ПНУ з приводу проведення ЗНО в час карантину.

Він нагадав, що протягом останнього часу почастішали думки про скасування ЗНО у зв’язку з пандемією COVID-19.

“Всі ми одностайні в думці, що головним завданням у сьогоднішніх умовах є збереження здоров’я людини. Весь світ бореться з пандемією, але водночас докладає чималих зусиль, щоб втримати ті процеси, які дають поступ до розвитку і зміцнення держави. Серед них пріоритетним є здобуття освіти. Введення ЗНО в нашій країні не тільки зняло недовіру суспільства до українських закладів вищої освіти, але насамперед зміцнило їх, оскільки в університети прийшла мотивована до здобуття знань молодь”, – зазначив ректор.

Для тих, хто має сумніви щодо доцільності проведення ЗНО в теперішніх умовах, Ігор Цепенда навів порівняльний приклад епідеміологічної ситуації в Україні та Республіці Польща станом на 13 червня 2020 року.

В Україні виявили зараження у більш ніж 31 тис. осіб (активна фаза у більше 16 тис. осіб), у Польщі близько 30 тис. осіб.

В Україні померло 889 осіб, у Польщі 1237 осіб.

“Як бачимо, епідеміологічна ситуація майже однакова, але уряд Польщі не тільки не відмінив проведення свого ЗНО, але й також проводить відповідник нашої державної підсумкової атестації для учнів 9-х класів”, – підсумував ректор ПНУ.

Цепенда звернувся до колег з Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти з тим, що Прикарпатський університет, як і у попередні роки, готовий надати всебічну підтримку для успішного і безпечного проведення ЗНО на Прикарпатті.

КУРС писав, що вчора у МОН заявили про готовність до проведення ЗНО і вважають неприпустимим його скасування

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: