fbpx

Помер сотенний УПА, Герой України Мирослав Симчич

Суспільство 09:59, 18.01, 2023

Сьогодні перестало битися серце Героя України легендарного сотенного УПА Мирослава «Кривоноса» Симчича.

Про смерть столітнього Мирослава Симчича повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

“Тільки недавно вся Україна вітала його зі століттям та отриманням давно заслуженого звання «Герой України», а вже зараз нас сколихнула ця сумна звістка… Вічна пам’ять та вічна слава Герою України”.

2022 року Президент України Володимир Зеленський присвоїв Мирославу Симчичу звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. Мирослав Симчич – почесний громадянин Коломиї, Львова та Космача.

Мирослав Симчич народився у селі Вижний Березів Коломийського повіту (зараз Косівський район). 5 січня 2023 року він святкував 100 років. Єдиний із повстанців, кому ще за життя встановлено пам’ятник. Мирослав Симчич на 32 роки був ув’язнений радянським режимом. Кавалер орденів “Свободи” та “За заслуги”, почесний громадянин Коломиї та Львова.

Ще 1941 року вступив до юнацької мережі ОУН, згодом очолював Березівську сотню УПА, взяв участь у великій кількості боїв, серед яких найвідомішою стала Космацька битва, здійснив чимало рейдів територією України.

Засуджений 1949 року радянським Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Звільнений 1985 року. Всього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

Мирослав Симчич мешкав у Коломиї. Життєвий шлях Мирослава Симчича ліг в основу книжки Михайла Андрусяка “Брати грому”.

У 2008 р. в Коломиї йому було встановлено прижиттєвий пам’ятник.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: