fbpx

Представники Омбудсмена побачили порушення прав затриманих у Тлумацькому відділенні поліції

Суспільство 19:20, 26.11, 2019

У рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого в Івано-Франківській області Людмили Непийводи, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Світлани Дем’янчук та громадського монітора відвідала без попередження Тлумацьке відділення Коломийського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області.

Здійснювався моніторинг дотримання прав затриманих, попередження їх катувань та жорстокого поводження.

Під час візиту встановлено, що у Тлумацькому відділенні поліції порушується право на захист затриманих осіб. 

Представники Омбудсмена побачили порушення прав затриманих у Тлумацькому відділенні поліції 1

Зокрема, відсутня кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником, а відмова затриманого від адвоката здійснюється без присутності останнього.

У порушення встановлених норм законодавства працівники поліції практикують доправлення осіб, які утримуються в ізоляторі тимчасового тримання, у приміщення відділення поліції для проведення слідчих дій. При цьому у кімнаті для проведення слідчих дій, у зв’язку з недостатністю службових приміщень, розміщене робоче місце працівника поліції.

Представники Омбудсмена побачили порушення прав затриманих у Тлумацькому відділенні поліції 3

Крім того, не створено умов для тимчасового тримання затриманих осіб (кімната для затриманих не функціонує через невідповідність вимогам та нормам міжнародного і національного законодавства).

Також відвідувачі не мають можливості вільного доступу до приймальні громадян, яка облаштована на другому поверсі з входом через металеву перегородку з кодовим замком. Інформація на стендах приймальні потребує оновлення.

Водночас керівництво Тлумацького відділення поліції вживає заходів щодо покращення матеріально-технічного стану приміщення (на момент візиту у приміщенні проводились ремонтні роботи), в результаті чого кімнату прийому громадян заплановано перемістити на перший поверх та облаштувати інші службові приміщення відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства.

Варто зазначити, що у Тлумацькому відділенні поліції забезпечено архівацію інформації з камер 

Представники Омбудсмена побачили порушення прав затриманих у Тлумацькому відділенні поліції 5

відеоспостереження більше одного місяця, що дозволяє виключити ризики неналежного поводження із затриманими та доставленими особами.

За результатами моніторингового візиту будуть надіслані відповідний звіт та лист реагування до ГУНП в Івано-Франківській області.

КУРС писав, що на Франківщині представники Омбудсмена знайшли найкращий заклад сімейного типу для дітей-сиріт. ФОТО

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: