fbpx

Проєкт "Говоримо про демократію" запрошує прикарпатців до дискусії про інклюзію

Суспільство 19:43, 20.04, 2021

21 квітня о 19 годині в онлайн-форматі відбудеться чергова дискусія, організована проєктом “Говоримо про демократію”. Цього місяця тема дискусії: Інклюзія як цінність демократичного суспільства.

“Коли ми чуємо слово інклюзія, то зазвичай уявляємо дитину з інвалідністю, що потребує допомоги. І далеко не кожен знає, що інклюзія – це коли простір і суспільство є адаптивними до потреб усіх дітей в освіті, побуті, культурних заходах чи медичній допомозі. Науковці давно і надійно переконались, що забезпечення інклюзією додає гуманності і толерантності усій спільноті. Але Україна ще тільки нещодавно стала на цей шлях і серед наших громадан ще немає сталого позитивного ставлення до інклюзії”, – зазначають організатори.

Мешканців Прикарпаття запрошують долучитися до онлайн-дискусії і більше дізнатися про запровадження інклюзії в Україні.

Спікерами виступлять:

  • Марина Порошенко – українська політична та громадська діячка, Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, номінантка Всеукраїнської премії «Жінка III тисячоліття», депутатка Київської міської ради від партії «Європейська Солідарність», ініціаторка впровадження інклюзивного освітнього середовища в Україні, дружина П’ятого Президента України.
  • Микола Сварник – громадський активіст, викладач, у 1990-х роках голова батьківської організації у Львові, у 2008-2013 роках один з координаторів канадсько-українського проєкту запровадження інклюзивної освіти в Україні, нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, співзасновник Центру “Джерело” у м. Львів.
  • Оксана Кунанець-Сварник: канадійка українського походження, фізіотерапевт за професією, 20 років (1993-2013) працювала в Україні як організатор послуг для людей з інвалідністю, ініціаторка створення українсько-канадської програми підготовки фахівців фізичної реабілітації у Львівському інституті фізичної культури, співзасновниця Центру “Джерело” у м. Львів.
  • Зореслава Гретчук – директорка Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Івано-Франківської міської ради».

Це вже четверта дискусія, організована проєктом «Говоримо про демократію». Наразі зустрічі відбуваються онлайн, один раз на місяць. На цих зустрічах кожен учасник може поставити своє запитання спікерам з України та української діаспори США, розширити уявлення про досягнення та виклики демократії на різних континентах.

Координаторками клубу “Говоримо про демократію” є депутатка Івано-Франківської міської ради Надія Когутяк та громадська активістка, українка Америки Тетяна Тердал.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: