fbpx

Прикарпатців попередили про небезпечне для здоров'я румунське печиво

Суспільство 16:05, 23.01, 2023

 Прикарпатців попередили про високий вміст акриламіду в печиві, що виготовлене в Румунії. Такий продукт небезпечний та може викликати отруєння.

Про це повідомили на сторінці Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у фейсбуці.

Печиво виготовляли в Румунії (виробник: Ro Star S.A., Romania) та експортували з Польщі (оптовик: VYV DISTRIBUTION Sp. z o.o., Poland).

В Україну воно надходило до “ТзОВ “Львівімпорт”, вул. Володимира Великого, 2, м. Львів, 79021. Звідти поширювалося в торгові точки по всій Україні.

У зв’язку з тим, що це печиво може зашкодити здоров’ю людей, Держпродспоживслужба вимагає від продавців вилучити його з обігу.

Прикарпатців попередили про небезпечне для здоров'я румунське печиво 1

Довідково: Акриламід – органічна сполука, амід акрилової кислоти складу CH2CHCONH2. Має високу розчинність у воді, спиртах. Проявляє сильні нейротоксичні властивості.
Характерною особливістю акриламіду є те, що ознаки отруєння проявляються лише після прихованого періоду від кількох днів до тижнів.

До симптомів ураження належать: посилене потовиділення на руках і ногах, оніміння або навіть параліч кінцівок. Контакт акриламіду із очима спричиняє ураження кон’юнктиви, пошкодження рогівки ока. Вдихання пари або пилу може призвести після прихованого періоду до серйозного ураження нервової системи. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: