fbpx

Прикарпатська поліція розслідує самовільне будівництво моста в Поляниці

Суспільство 11:32, 23.05, 2024
НА ФОТО: "Самовільний" міст через річку Богдан у Поляниці. Фото: Суспільне

У селі Поляниця, відомому курортом “Буковель”, без дозволу звели міст через річку Богдан, яка є притокою Прутця. Міст під час обстеження виявили працівники Держекоінспекції Карпатського округу. Поліцейські відкрили провадження за самовільне будівництво переправи, інформує КУРС з посиланням на Суспільне.

Зі слів керівника відділу Державної екоінспекції Карпатського округу Олега Кульбанського, незаконний міст у Поляниці виявили під час планових обстежень. “І матеріали після завершення перевірки в п’ятиденний термін передали в Головне управління Національної поліції для встановлення цього факту, винних осіб і ухвалення відповідного рішення”, — каже Олег Кульбанський.

Дозволів на початок будівництва цієї переправи Поляницька сільська рада не надавала, каже керівник відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Віталій Бойко.

“Ця переправа з’єднує приватизовану земельну ділянку з вулицею. Поляницька сільська рада дала дозвіл на виготовлення проєктної документації щодо капітального ремонту мостового пішохідного переходу через цю річку. Також затвердила проєктну документацію. Дозволи на виконання будівельних робіт не надавалися”, — говорить Віталій Бойко.

Вулицю, на якій звели міст, у Поляниці називають Прохідною. Вона розташована на околиці села. Люди переходили річку кладкою, іншої переправи там не було.

Незаконний міст Поляниця
У Поляниці підприємець за власні кошти збудував міст без необхідних дозволів. Поліція розпочала кримінальну справу. Фото: Суспільне

“При отриманні цих документів ми побачили, що це не капітальне будівництво моста, а капітальний ремонт старого моста. Але реально там такої переправи ніколи не було. Ми підняли старі генеральні плани забудови села. Того моста ніде на генеральному плані немає”, — каже Олег Кульбанський.

Чому місцева влада не зупинила чи не перевірила будівельний процес, заступник сільського голови Поляницької громади Андрій Маджарин не знає.

“Скільки воно тривало, я не можу вам сказати, бо зараз ми самі побачили, що це — металева конструкція. Вона збирається буквально за тиждень часу, і так само бетонозмішувачі могли б заїхати за два заїзди й залити цей міст”, — говорить Андрій Маджарин.

Інвестором будівництва моста є власник ділянки, на яку виходить переправа, Микола Сорочинський. Він каже: про те, що Держекоінспекція зафіксувала порушення під час будівництва моста і передала їх у поліцію, не знає. За його словами, будівельні роботи ще мають завершити, а потім віддати міст на баланс сільради.

“Я здам його в експлуатацію, як тільки закінчу сходи, щоб люди ходили туди, і огороджу всю територію. Так ми домовилися з головою. І я передаю місток сільській раді, вони будуть право мати”, — говорить Микола Сорочинський.

За фактом будівництва моста у Поляниці поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 197 з позначкою 1, повідомив у коментарі Суспільному керівник сектору комунікації поліції в області Андрій Яцків.

Раніше КУРС писав, що коломийський підприємець незаконно зводить шість будинків на березі Пруту в Татарові.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: