fbpx

Прикарпаття проходить пік захворюваності на COVID, але пік завантаження лікарень попереду, – НАН

Суспільство 12:16, 11.03, 2021

Національна академія наук оприлюднила прогноз розвитку епідемії COVID-19 в Україні на період 11-24 березня.

Науковці відзначають, що епідемічна ситуація погіршувалась одночасно майже в усіх регіонах України. Водночас ті західні регіони, з яких почалася нова хвиля, в останній тиждень не були драйверами епідемічного процесу. Їхня частка у числі нових хворих стрімко зменшується на тлі наближення до обмежень системи тестування.

Зокрема, Івано-Франківська область демонструє ознаки проходження піку захворюваності, а саме: незначне зменшення числа нових хворих, незначне зменшення частки позитивних тестів та незначне зменшення числа госпіталізацій, за даними ЦГЗ МОЗ. При цьому пік навантаженості на лікарні має настати з певною затримкою.

Абсолютні значення лишаються загрозливими, а число госпіталізацій на 100 тисяч населення – найбільшим серед усіх регіонів України. Крім того, в Івано-Франківській області суттєво зросло число нових летальних випадків, за якими вона разом із Чернівецькою областю перебуває в найгіршому становищі серед регіонів України.

“Ситуація у західних областях, де виникла нова хвиля, лишається важкою, проте вони більше не є головними драйверами епідемічного процесу. Зокрема, Івано-Франківська область демонструє ознаки проходження піку захворюваності, хоча завантаженість медичної системи та смертність, імовірно, все ще підвищуватимуться”, – йдеться у прогнозі.

Зазначається, що смертність від COVID-19 в Україні продовжує збільшуватись і за 2–3 тижні може досягнути пікових значень осінньої хвилі.

Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 10 400 (Prophet) і 8300 (SEIR-U) протягом тижня 11–17 березня та 9900 (SEIR-U) протягом тижня 18–24 березня.

Нагадаємо, сьогодні Івано-Франківська мерія звернулася до ІФНМУ і медколеджу з проханням надати приміщення кафедр для лікування хворих на COVID-19.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: