fbpx

Природний парк "Синьогора", де знаходиться президентська резиденція, готуються розширити на 10 000 га

Суспільство 09:25, 08.08, 2023
НА ФОТО: фото Тарас Іванишин

Уряд погодив розширення меж національного природного парку “Синьогора”, де знаходиться президентська резиденція.

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Указу Президента “Про зміну меж території національного природного парку «Синьогора». До складу парку планують включити понад 10 тисяч гектарів земель державної власності, інформує Міндовкілля.

Таке рішення дозволить зберегти цінні природні екосистеми. Зможемо утворити суцільну природоохоронну зону між парком “Синьогора”, заповідником «Горгани» та розташованим південніше Карпатським нацпарком і парком “Верховинський”, – прокоментував міністр Руслан Стрілець. 

“Синьогора” є найменшим за площею національним парком у Івано-Франківській області. Розширення його території не лише сприятиме інституційному зміцненню установи. Першочергово це дозволить зберегти екосистеми та природні комплекси, які мають особливу природоохоронну та наукову цінність, обґрунтовують у міністерстві.

КУРС писав, що площу парку збільшать на 32,0918 га за рахунок земель державної власності у Івано-Франківському районі Івано-Франківської області. 

Довідково. Територія Національного природного парку «Синьогора» розташована на землях сіл Гута і Стара Гута, які зараз входять до Солотвинської селищної громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області. 

В Національному природному парку «Синьогора» охороняються екосистеми найвищих вершин Горганського гірського масиву – Мала і Велика Сивулі, Ігровець та Висока (всі вище 1800 м) та видовищні ландшафти кам’яних розсипів зі слідами давніх зледенінь, які чергуються з альпійськими луками. Тут є 5 промаркованих туристичних маршрутів різної складності загальною протяжністю більше 200 км, готель та котеджі більше як на 150 осіб, автодорога до Івано-Франківська з відстанню близько 60 км.

В 2000 році  згідно з рішенням Івано-Франківської обласної ради ця територія була передана в підпорядкування Державного управління справами для створення Державної резиденції. В 2002 році була створена Державне підприємство «Державний оздоровчий виробничий комплекс «Синьогора» в складі Сивульського і Межиріцького лісництв, а для ведення лісового господарства з 2005 року на їх базі був організований Сивульський лісгосп.

В 2005 році цю організацію було перейменовано в Державну організацію «Резиденція «Синьогора», яка і функціонувала до грудня 2021 року.

Національний природний парк «Синьогора» розпочав свою діяльність в грудні 2021 року. На території парку знаходиться президентська резиденція.

Читайте: На резиденцію президента Синьогора з початку 2021 року витратили понад 20 мільйонів

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: