Офіцер запасу медичних сил, ортопед-травматолог Першого добровольчого хірургічного шпиталю Оксана Мироненко робить унікальні операції – зшиває нерви, пошкоджені внаслідок військових травм.
Оксана Мироненко родом з Луганщини. Рідний дім з родиною залишила у 2014 році, нині живе й оперує в Івано-Франківську, розповів Укрінформ.
Після подій 2014 року лікарці Оксані Мироненко з чоловіком удалося вивезти дітей з Луганська. Подружжя деякий час ще залишалось у місті працювати, бо медиків у регіоні катастрофічно не вистачало. Тим часом люди масово виїжджали. У Луганську тривали облави та безчинства. З часом стало зрозуміло, що виїжджати треба всім. Оксана з чоловіком знайшли роботу в Києві. Житло – у Бучі. Батьки перебрались до Щастя. Коли вже й там обстріли не припинялись, погодились усі приїхати до Бучі. Це було ввечері 23 лютого 2022 року.
Мама загинула. Батько з документами тікав під обстрілами – пішки вийшов пораненим із Бучі. Зять забрав його в Київ, донька оперувала. Потім всі разом з дітьми поїхали на Франківщину, де Оксана Мироненко майже рік поспіль рятує людей, яким довелось пройти подібні випробування.
«Тепер я вірю у дива. Вони справді є, але їх роблять люди. Для цього потрібні час, зусилля, ресурси – і тоді можна когось врятувати, комусь повернути життя. Так, моя мама загинула миттєво. Якби у той момент я склала руки і просто плакала, тато точно б не вижив. Тепер я вирішила постійно робити подібні дива», – каже лікарка.
КУРС писав: Лікарка-волонтерка з Бучі на Прикарпатті шукає житло для поранених та евакуйованих інвалідів
В Івано-Франківську ортопед-травматолог Оксана Мироненко з травня минулого року робить унікальні операції зі зшивання периферичних нервів після військових травм.
“Іноді я шию рани на етапі загоєння. Іноді стабілізую нерв на етапі первинної обробки і шию вже тоді, коли все заспокоюється. Нерв – це електрична мережа, яка забезпечує рухи і чутливість. Тобто, якщо є імпульс нерву, тоді будуть рухи. Коли нерв розривається, то імпульс не передається. Тоді треба поставити нерв в ідеальне положення, щоб дати можливість йому прорости. Нерв у хороших умовах проростає в добу на міліметр. Не завжди класно, не завжди добре. Але порізаний нерв, у рубцях чи стиснутий сильно болить. Іноді він може бути притиснений якимось уламком, тоді переривається сигнал. Тому треба його звільнити і поставити в умови комфорту, щоб він проростав. Якщо все складається добре, зникає больовий синдром та з’являються чутливість і рухи. Відстань від точки пошкодження до входження нерва у м’яз є дуже великою. Тобто, реабілітація може бути складна і довготривала. Й увесь час треба зберігати м’язи живими, тобто не допустити їх атрофії”, – розповідає лікарка.
Оксана Мироненко, окрім Першого добровольчого хірургічного шпиталю, оперує також у військовому госпіталі у Києві.
“Я стараюсь налаштувати роботу так, щоб оперувати ще й у Києві. От наступного тижня у мене там заплановано з десяток операцій”, – каже вона.
Читайте: Перший добровольчий хірургічний шпиталь: як у Франківську медики наближають перемогу