fbpx

Родина підприємців з Маріуполя відновлює виробництво сувенірів у Франківську

Суспільство 18:21, 20.05, 2023

Військовослужбовець Микола Воропай разом з донькою Марією Гльозою розвинули у Маріуполі успішний бізнес з виготовлення сувенірів. Та через повномасштабне вторгнення рф усе майно було втрачено, домівка згоріла, а виробництво припинилось. Проте родина підприємців не здалася і тепер відтворює власну справу в Івано-Франківську.

Після трьох місяців перебування у Дніпропетровській області Марія переїхала до Івано-Франківська. Каже, що вони з чоловіком ще до повномасштабної війни думали переїхати до західних областей. Але Львів для них був трохи шумним та перенасиченим, тому вибір зупинився на Франківську, пише Східний варіант.

Підприємці з Маріуполя вирбництво сувенірів
Марія з батьком, фото Репортер

Одного разу у гості приїхав тато Марії та запропонував поновити діяльність з виготовлення деревʼяних сувенірів. Микола Воропай виграв грант від Українського ветеранського фонду, гроші з якого пішли на перезапуск виробництва. Назву вирішили взяти нову – “ARTнація”. Марія каже: “Ми вирішили, якщо все починається з нуля, то й назву треба нову”. 

Для роботи була створена нова сторінка в Instagram, дизайнерські макети використали ті, що залишились ще з Маріуполя. Спочатку це була така ж продукція, що й до війни, – підставки під кружки та телефони, настільні календарі з дерева, серветниці, магніти, брелоки та інше.

“У нас є й нова ланка виробництва. Ми придбали вишивальну машинку. Зараз опановуємо її, адже це зовсім нове для нас. Але сподіваємось налагодити випуск футболок, екоторбинок і, може, кепок з вишивкою. Зараз почали співпрацювати з маріупольською сувенірною крамничкою, виготовляємо замовлення”, – розповідає Марія.

Родина підприємців з Маріуполя відновлює виробництво сувенірів у Франківську 1
Придбали вишивальну машинку

Запуск виробництва під час війни не пройшов без проблем. У листопаді, коли родина почала відновлювати майстерню, були періодичні відключення світла, спричинені російськими обстрілами українських ТЕЦ. Проблеми є і з логістикою. Якщо у Маріуполі майстерня та домівка родини були в одному місці, то зараз доводиться кожен день долати чималу відстань. Стало складно шукати нових клієнтів. 

Марія працює зараз одна, адже чоловік та батько на службі. Зізнається, що поки встигає все робити, але найближчим часом будуть розвиватися та розширювати колектив:

“Зараз у нас є продукція, є співпраця з маріупольською крамничкою, плануємо освоювати новий вид продукції. Так і працюємо. Але ми все ще знаходимось на стадії запуску”.

Родина підприємців з Маріуполя відновлює виробництво сувенірів у Франківську 2
Продукція підприємців

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: