fbpx

Розісклити колони: Марцінків на сесії міської ради закликав Бойка прислухатися до громади

Суспільство 17:31, 12.04, 2021

Під час засідання позачергової сесії Івано-Франківської міської ради міський голова Руслан Марцінків публічно звернувся до господаря готелю Мирослава Бойка із закликом дослухатися до громадськості й прибрати склопакети з історичної колонади готелю “Дністер”. Це вже друге таке звернення Марцінківа.

“Черговий раз звертаюся до пана Бойка з проханням розісклити колони. Треба шукати компроміс, і колони треба розісклити, дати доступ мешканцям Івано-Франківська. Я думаю, що це був би хороший крок до діалогу.”, – сказав Марцінків.

Поштовхом для такої заяви Марцінківа став виступ на сесії представника ГО «Кам’яниця “Австрія”» Тараса Олійника, який нагадав депутатам вимоги громадськості. Подаємо їх повністю:

 • Вимагаємо від міського голови та міськвиконкому забезпечення фахової міжнародної експертизи будівлі з фіксацією всіх порушень, детальним описом кожного відхилення від історичної конфігурації та притягненням Виконавця до відповідальності.
 • До завершення експертизи вимагаємо заблокувати проведення будь-яких інших робіт на Об’єкті та введення його в експлуатацію.
 • Вимагаємо звітності посадових осіб, які за умовами Охоронного Договору зобов’язані були відстежити відповідність виконання реставраційних робіт до історичних ескізів та притягнення їх до відповідальності за злочинну бездіяльність.
 • Вимагаємо негайного оприлюднення інформації, хто є автором архітектурного проєкту реставрації готелю «Дністер» і хто відповідальний за його затвердження.
 • Вимагаємо оприлюднення всієї дозвільної документації на проведення робіт та прізвищ відповідальних осіб, які її затверджували.
 • Вимагаємо інформацію, хто, коли та на яких підставах видав дозвіл на приватизацію земельної ділянки під готелем та під пішохідною колонадною галереєю.
 • Вимагаємо інформації, за чиїм рішенням, погодженням та в який спосіб частина Народного Дому опинилась у приватній власності, включно з підвальними приміщеннями, що належали Народному Дому та мешканцям.
 • Вимагаємо негайно забезпечити розблокування колонади для громадян міста, демонтаж самовільно встановлених скляних перегородок, відновлення первинної конфігурації колон та керамічного покриття пішохідної частини. Колонаді цілого фасаду повернути історичну цілісність та нерозривність.
 • Вимагаємо притягнення до відповідальності замовника робіт за вандалізм та нехтування законом України про охорону культурної спадщини.
 • Вимагаємо забезпечення вільного пересування пішоходів пішохідною вулицею, демонтажу обмежувальних стовпчиків та дротів біля будівлі “Дністер” і недопущення влаштування на початку вулиці приватної паркувальної зони.
 • Вимагаємо від міської влади не надавати дозвіл на встановлення літнього майданчика готелю «Дністер» на вулиці Січових Стрільців.
 • Негайно провести експертизу виконаних будівельних робіт на предмет їхньої безпечності для гостей готелю, мешканців житлової частини будинку вул. Шевченка, 1, а також перехожих.

Нагадаємо, реставрація готелю “Дністер” розпочалася у 2017 році. На початку робіт власники готелю – родина підприємця Мирослава Бойка – добудувала до пам’ятки півтора поверху, змінила конфігурацію даху і автентичну черепицю на бляху, а замість відтворення автентичної годинникової вежі з’явилася нова, не схожа на первісну ані за формою, ані за розміром.

Бойки також закрили “на ремонт” колонаду готелю, захопивши в такий спосіб частину громадського простору вулиці. Доки сотні іванофранківців вимагали зберегти історичну колонаду готелю “Дністер” на вулиці Шевченка, Бойко зашив колони склопакетами.

За два тижні франківці провели дві акції на захист історичної колонади “Дністра”.

Відеозвернення на підтримку мешканців Івано-Франківська, які вийшли на протести, оприлюднили акторка Ірма Вітовська та письменник Юрій Андрухович.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: