fbpx

Танцювальною реабілітацією відновлюються поранені військові на Франківщині

Суспільство 15:05, 16.05, 2023

Тричі на тиждень хореографиня Ірина Балагула проводить танцювальні заняття з військовими, які лікуються у Першому добровольчому хірургічному шпиталі на Прикарпатті.

Іван Кононенко добровольцем пішов на фронт у перші дні повномасштабного вторгнення росіян на територію України. Пів року тому боєць зазнав важкого поранення під Бахмутом. На танці у Першому добровольчому хірургічному шпиталі чоловік прийшов уперше.

“Мені тут дуже все подобається. У нас — і психологічна, і фізична реабілітація. Ми й в гори їздимо, і на конях катаємося, танці, ігри, розваги”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ Іван Кононенко.

На танцювальну реабілітацію приходить й боєць Володимир. Його прооперували після авіаудару у Бахмуті, розповідає Суспільне.

“У мене чашечка була роздроблена. Зараз трохи легше, реабілітація проходить нормально. Думаю, скоро вже стану в стрій”, — каже військовий.

Стати на ноги бійцям після важких травм у шпиталі допомагає Євгенія Барчук. У медзакладі вона працює фізичною терапевткою. Лікарка каже: танцювальна реабілітація після поранень воїнам лише на користь.

“Це якраз те, що треба, як один з видів реабілітації, тобто арттерапія та сама, тільки не тоді, коли вони просто сидять і малюють, а коли можуть вийти, рухатися, поспілкуватися. Коли літо, у нас переважно все це на вулиці відбувається. Це дуже класна ідея, і я її повністю підтримую”, — говорить Євгенія Барчук.

Ірина Балагула мала у Харкові власний хореографічний гурток. Жінка переїхала з Харкова на Івано-Франківщину чотири місяці тому. Тут почала працювати з пораненими військовими як волонтерка.

“Рухи й танці — це те, що може якось наповнювати, змінювати, відволікати від поганих думок, перезавантажувати й щось гарне додавати. А рухи — це завжди гарно. Тим паче, що хлопцям рухатися дуже важливо, навіть якщо вони на милицях”, — пояснює Ірина Балагула.

Танцівниця розповідає: робить усе можливе, щоб військові якомога швидше одужали.

“Я так вдячна хлопцям. Коли вперше сюди їхала, дуже хвилювалася. Тому що я розуміла, який тяжкий шлях пройшли ці воїни. Розуміла, але не цілковито. Ніхто з нас не може до кінця зрозуміти, що вони проживали. І мені було дуже ніяково, що я не справлюся — емоційно здам чи зроблю їм боляче психологічно. Але я їм дуже вдячна”, — ділиться Ірина Балагула.

КУРС писав: Іпотерапія, гори, театр: як на Прикарпатті відновлюються військові та переселенці

Читайте: Перший добровольчий хірургічний шпиталь: як у Франківську медики наближають перемогу

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: