fbpx

Технологія TAVI: в ЦМКЛ провели заміну серцевого клапана без розрізу на грудях

Здоров'я 11:22, 23.07, 2024

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні вже вдруге успішно замінили серцевий клапан за найсучаснішою технологією TAVI, тобто без розрізу на грудині, пише КУРС з посиланням на сторінку ЦМКЛ у фейсбуці.

Оперативне втручання здійснили 66-річній пацієнтці з критичним аортальним стенозом, яка перенесла декілька важких онкопатологій, через що мала високий хірургічний ризик та протипоказання до проведення операції на відкритому серці.

«Жінка подолала рак і знаходилась в стійкій ремісії тривалий час. Через онкологію раніше їй проводили двобічну мастектомію, хіміо- та променеву терапію на грудну клітку, внаслідок чого у пацієнтки розвинувся остеопороз кісток. Після розсічення її грудина могла не загоїтись», – пояснює лікуючий лікар пацієнтки, кардіохірург Тарас Гудзенко.

Імплантацію транскатетерного аортального клапана лікарі відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії здійснили через невеликий розріз у 3 см на правому стегні, без зупинки кровообігу.

«У стислому вигляді транскатетерний клапан, який ми імплантували, є досить компактний – 7 мм, тому проходить по судинах до серця і потрапляє в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширився до потрібного розміру і почав виконувати функції, на які вже був не здатен рідний клапан», – говорить завідувач відділення, серцево-судинний хірург Олег Совтус.

Використання таких ендоваскулярних технологій значимо скорочує реабілітаційний період пацієнтів. Пацієнтка вже на другий день після операції могла ходити, зараз активно реабілітується і незабаром буде виписана з ЦМКЛ.

Пацієнтів, які очікують на TAVI, є чимало, зазначили в ЦМКЛ.

«У кожної людини індивідуальний розмір аорти. Тому перед операцією здійснюється цілий комплекс вимірів, згідно з даними КТ, аортографії з ЕКГ-синхронізацією, де вимірюються всі розміри кореня аорти, і не тільки. На підставі цього робиться висновок, чи підходить розмір клапана для того чи іншого пацієнта», – говорить Тарас Гудзенко.

TAVI вдруге успішно провели в ЦМКЛ. Вперше – наприкінці 2023 року. Закупівля клапанів для цих двох оперативних втручань відбулась за рахунок коштів державного бюджету.

КУРС писав, що в Івано-Франківській ЦМКЛ провели рідкісну і складну операцію на серці – операцію Бенталла. Також франківські медики з допомогою операції Феррацці врятували 61-річного чоловіка з хворим серцем.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: