fbpx

У Бурштині з туманом знову випала зола – ТЕС вкотре відхрестилася

Суспільство 20:27, 26.10, 2019

Вчора і позавчора у Бурштині, де працює ТЕС, разом із туманом на місто випала зола.

Вчора і позавчора у Бурштині, де працює ТЕС, разом із туманом на місто випала зола. За кілька годин машини, білизна на балконах, лавки стали чорно-сірими.

Така ситуація спровокувала мешканців міста виступити в мережі.

“Шановні мешканці міста Бурштин! А може, ми все-таки зберемося, ті, що не задоволені викидами золи? Візьмем зіпсуті речі, вивішені після прання, приїдем брудними машинами, що були щойно з мийки, прийдемо до керівництва ТЕС і роз’яснимо їм не тільки словесно… Що вони *ляді травлять нас, наших дітей і навколишнє середовище. Досить нам терпіти масове отруєння населення. Якщо нас буде багато, то, можливо, це буде дієвим. А коли
все життя мовчати, то так і здохнемо мовчки”, – звернувся до спільноти в групі “Типовий Бурштин” Толік Кондрат.

“Як я скучив за Бурштином! Прослідковується тенденція щорічного зростання викидів, але це моя суб’єктивна оцінка. А як ви це бачите?” – проілюстрував ситуацію відео Вадим Коцюбайло. 

Як я скучив за своїм містом #яЛюблюСвоєМістоБурштин!❗️❗️❗️ #ДТЕКдайповітря ❗️❗️❗️Прослідковується тенденція щорічного зрозстання викідів, але це моя суб‘єктивна оцінка. А як ви це бачите?

Опубліковано Вадимом Коцюбайлом Пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

“А на Бурштинській ТЕС всьо нормас – в штатному режимі Бурштин пилюкою засипають, немає чого хвилюватись”, – відреагували на офіційний коментар ДТЕК Бурштинська ТЕС в групі “Бурштинський екологічний канал”.

У коментарі БуТЕС на сторінці підприємства в мережі сказано:

“Сьогодні разом з туманом Бурштин накрив осад пилу. Городяни пов’язують це з діяльністю Бурштинської ТЕС.
Повідомляємо, що за останній тиждень жодного технологічного порушення чи залпового викиду пилу не відбулося. Станція працює в штатному режимі.
Ми слідкуємо за тим, щоб викиди не перевищували нормативних значень”.

У Бурштині з туманом знову випала зола – ТЕС вкотре відхрестилася 1

Проте міська рада Бурштина вчора звернулася на підприємство з письмовим запитом щодо золи в тумані. 

“У зв’язку із чисельними зверненнями мешканців до Бурштинської міської ради щодо ситуації з осіданням золи по місту міський голова Роксолана Джура ще в обід звернулася за поясненнями до ДТЕК Бурштинська ТЕС.
Відповідь буде озвучено в черговому тижневому онлайн-коментарі міського голови у понеділок, 28 жовтня”, – повідомили на офіційній сторінці Бурштинської мерії. 

У Бурштині з туманом знову випала зола – ТЕС вкотре відхрестилася 2

Це не перший випадок, коли у Бурштині з дощем чи по снігу випадає зола. Такі випадки фіксують періодично в останні кілька років. 

КУРС писав, що наприкінці лютого минулого року жителі Бурштина масово обурювалися та ділилися в мережі фото й відео темного від сажі снігу. Такий збіг, що сталося це після того, як Бурштинська ТЕС повідомила про реконструкцію одного з 12 енергоблоків і зменшення викидів.

Читайте: Чи зможе дихати Бурштин?

А щойно у вересні Галицький район накрила “пилова буря” із золовідвалу Бурштинської ТЕС – друга за цей рік, перша сталася наприкінці червня.

Тоді ж обласну екоінспекцію не пустили на Бурштинську ТЕС через неточності в документах.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: