fbpx

Марцінків перекладає відповідальність за скандал з приватною ковзанкою на підлеглих комунальників

Суспільство 19:38, 16.02, 2021

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків не бачить нічого збиткового в тому, що місто оплачує електроенергію для приватної ковзанки біля ратуші, і хоче наступного року встановити ще одну ковзанку у міському парку імені Шевченка. Про це він заявив в ефірі Супільного Карпати.

“Навіть карантин показує, що люди хочуть таку розвагу. Це приваблює туристів і людей, які приїжджають до Івано-Франківська. Таким чином ми можемо підтримати сусідню інфраструктуру – ресторани та інші заклади”, – заявив Марцінків.

Марцінків уперше прокоментував, чому місто купило електроенергію на 424 тисячі гривень, якою користується ТОВ “Науково-виробнича фірма “Відкриті комп’ютерні системи” (ВІКОС), що обслуговує ковзанку. За його словами, департамент житлової, комунальної політики та благоустрою виплатив борги за електроенергію за 2019 – 2020 роки.

“По-перше, за цей рік жодної копійки електроенергії ніхто не оплачував і не збирається оплачувати. Я так зрозумів, що тут більше треба питати департамент житлово-комунального господарства, тому що були борги за попередній період часу – 2019–2020 роки. Очевидно, тут мова йде про загальну електроенергію, яка використовувалася і для підсвітки ратуші, і для підсвітки ілюмінації, яка була на площі. Ну, і, зрештою, є на те правоохоронні органи, хай розслідують це питання. Будемо дивитися, як департамент житлово-комунального господарства уклав угоду і на підставі чого“, – каже Марцінків.

Змушені нагадати міському голові, що договір з власниками приватної ковзанки комунальний департамент уклав на підставі рішення виконкому від 19 листопада 2020 року, на якому головував Руслан Марцінків. Шостим пунктом рішення Марцінків саме зобов’язав департамент забезпечити підключення та оплату за використану електричну енергію для функціонування сезонної льодової ковзанки на площі Ринок з 19 листопада 2020 року до 15 березня 2021 року.

Марцінків перекладає відповідальність за скандал з приватною ковзанкою на підлеглих комунальників 1

Департамент 10 грудня на сайті публічних закупівель ProZorro оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з ТОВ “Прикарпатенерготрейд” на постачання електроенергії на площу Ринок, а 18 грудня – підписав його.

Попри те, що ТОВ НВК “ВІКОС” платить до міського бюджету лише три тисячі гривень на місяць, Марцінків не вважає цей проєкт збитковим для міста.

“У цьому немає нічого збиткового, оскільки місто від цього отримує достатньо великий позитив. Більше того, в нас багато людей пільгових категорій, які отримують послуги безкоштовно, які отримують радість дітей. Це діти з Будинку милосердя, чи із сіл, чи з родин учасників бойових дій”, –  каже Марцінків.

З його словами, оренда такої ковзанки обійшлася б місту щонайменше у 6-8 мільйонів гривень.

Цікаво, що 10 грудня 2020 року виконком скасував своє рішення про встановлення ковзанки від 19 листопада 2020 року і прийняв нове, з якого зник пункт про те, що ТОВ НВС “ВІКОС” має безоплатно надавати послуги дітям пільгових категорій

Марцінків перекладає відповідальність за скандал з приватною ковзанкою на підлеглих комунальників 2

Відтак 30 грудня виконком приймає окреме рішення про організацію дозвілля дітей в зимовий період, тобто катання на ковзанці дітей пільгових категорій.

Марцінків перекладає відповідальність за скандал з приватною ковзанкою на підлеглих комунальників 3

Того дня, 30 грудня, ТОВ НВФ “ВІКОС” отримало з міського бюджету 294 тисячі гривень.

По 49 тисяч гривень за катання дітей фірмі, що встановила ковзанку, заплатили Департамент молодіжної політики та спорту, Служба у справах дітей, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей, Департамент соціальної політики, Івано-Франківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Департмент культури.

Марцінків перекладає відповідальність за скандал з приватною ковзанкою на підлеглих комунальників 4

Проте Марцінків в інтерв’ю продовжує обманювати, що діти пільгових категорій начебто катаються на ковзанці безкоштовно.

Нагадаємо, до квітня 2019 року фірмою “ВІКОС” володіла Ольга Філатова-Кривецька – дружина колишнього нардепа від “Свободи”, бізнесмена, головного спонсора і “сірого кардинала” партії Ігоря Кривецького, відомого під прізвиськом Пупс.

Марцінків каже, що про можливий зв’язок дружини Ігоря Кривецького з ТОВ НВФ  “ВІКОС” він дізнався… від ЗМІ. 

“Особисто знаю Ігоря Кривецького, але жодного контакту в мене з ним не було по цій ковзанці”, – переконує Марцінків.

Ковзанку біля ратуші в Івано-Франківську встановлюють другий рік поспіль. До 15 березня “ВІКОС” орендує у міста 712 кв. метрів площі перед ратушею за 4,29 грн за квадратний метр на місяць, тобто загалом – за 3054 гривні на місяць. При цьому квитки для дорослих коштують 100-140 грн, для дітей – 80-100 грн.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: