fbpx

У Франківській ЦМКЛ вперше забрали органи від посмертного донора і зразу пересадили нирку

Суспільство 20:20, 10.05, 2023

В Центральній міській клінічній лікарні Франківська вперше здійснили мультиорганний забір та трансплантацію нирки від посмертного донора.

“В нашій лікарні непересічна подія – після офіційної згоди родичів відбулось посмертне вилучення органів померлої особи (донора) з подальшою трансплантацією нирки для пацієнта (реципієнта)”, – повідомили на сторінці лікарні у фейсбуці.

Посмертне донорство – це порятунок життя інших, наголошують лікарі. І кажуть, що вилучення повинно бути мультиорганним, адже кожний орган – це надія на повноцінне і здорове життя для хворих, які потребують пересадки.

«Ми невимовно вдячні родичам донора за свідомість і розуміння важливості їхнього рішення», – говорить завідувач міського центру нефрології, діалізу та трансплантації, лікар-трансплантолог ЦМКЛ Богдан Вівчаренко.

Перед операцією лікарі і медсестри вишикувалися у «коридор пошани», щоб з повагою подякувати донору та його сім‘ї.

Після забору органів (серця, нирок та печінки) від посмертного донора в ЦМКЛ здійснили трансплантацію нирки на місці. Інші органи були направлені для людей, яким першочергово вони потрібні для трансплантації.

Зараз стан пацієнтки, якій зробили пересадку нирки в ЦМКЛ, стабільний. За подальшим її лікуванням та станом здоров’я стежать лікарі.

“В нашій лікарні також планували здійснити трансплантацію серця. До забору органів залучались фахівці з Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України, а також колеги з лікарні «Феофанія» та Лікарні святого Пантелеймона. Проте серце посмертного донора виявилось непридатним для пересадки”, – розповіли медики.

В ЦМКЛ вперше забрали органи від посмертного донора

Нагадаємо, раніше в ЦМКЛ здійснювали успішні трансплантації від родинних донорів.

Протягом доби у трьох українських лікарнях медики констатували клінічну смерть трьох людей, родичі яких дали згоду на забір органів, повідомили 10 травня в Українському центрі трансплант-координації. Дві лікарні – прикарпатські. В усіх випадках смерть настала через інсульт, несумісний з життям.

Забір органів від померлих донорів провели медичні команди в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні, Центральній міській лікарні Івано-Франківська.

КУРС писав, що в Обласній лікарні 8 травня провели посмертний забір печінки та нирок, одну нирку одразу пересадили

За перший квартал 2023 року проведено 124 органні трансплантації, з них 60 відсотків від померлого донора. До нинішнього року забір органів проводили у 39 лікарнях України, цьогоріч перелік лікарень, де проводили вилучення органів у померлого донора, поповнили ще 13 медичних закладів.

У Франківській ЦМКЛ та в Обласній клінічній лікарні пересадку органів практикують з 2021 року. Нагадаємо, у Франківську 52-річна жінка посмертно стала донором для 4 хворих

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: