fbpx

У франківському храмі пропонують стрітенські свічки – збирають пожертви на дитсадок "Ковчег"

Суспільство 14:14, 02.02, 2021

У храмі Святих Кирила і Методія УГКЦ в Івано-Франківську готують стрітенські свічки. Та пропонують франківцям придбати їх в рахунок пожертв на продовження будівництва дитячого садочка “Ковчег”.

У франківському храмі пропонують стрітенські свічки – збирають пожертви на дитсадок "Ковчег" 1

Нагадаємо, у Крихівцях церква будує дитсадок “Ковчег” – священник просить допомоги. ФОТО

Допис про це на своїй сторінці у фейсбуці оприлюднив настоятель храму, ініціатор та координатор проєкту “Ковчег”, отець Йосафат Бойко.

“Готуємося до ще одного свята – Стрітення Господнього! В цей день ми спогадуємо євангельську подію про зустріч не «зими з весною» (цікаві люди таке придумали), а про зустріч Пресвятої Родини у Єрусалимському Храмі з праведним Симеоном та пророчицею Анною! Так гарно в цей день освячують свічки, їх в народі ще називають «громовиці». І ці свічки є символом світла – яким є саме Христос, який заохочував своїх послідовників бути «світлом для світу»! Ми приготували з дітьми та молоддю «акційні» свічки для освячення в день Стрітення. Будемо дуже вдячні, якщо придбаєте наші свічки, і то буде ваша пожертва на будівництво дитячого садочка «Ковчег», – пише отець Йосафат.

У франківському храмі пропонують стрітенські свічки – збирають пожертви на дитсадок "Ковчег" 2
Дитсадок “Ковчег”

Стрітенські свічки вже є в храмі, при вході.

У храмі Святих Кирила і Методія 15 лютого, на свято Стрітення, відбудуться дві літургії – о 9.00 та о 18.00. Увечері – процесія зі свічками.

У франківському храмі пропонують стрітенські свічки – збирають пожертви на дитсадок "Ковчег" 3
Літургія в парафіяльному храмі Святих Кирила і Методія, отець Йосафат Бойко

“Від 2017 року ми цілою нашою парафіяльною спільнотою почали займатися справами дитячого садочка, який носить назву «Ковчег», – розповів на сторінці парафії отець Йосафат.

Того року в приміщенні новозбудованого Парафіяльного центру був відкритий Центр дитячого розвитку «Ковчег». “Наш «Ковчег» має спасати дітей від впливу зла і гріха, щоби діти, які тут виховуються, – в першу чергу зростали у святості, навчалися молитов, любові до Бога, до Церкви і до Батьківщини. Більше того, наш тепершіній «Ковчег» є своєрідним приготуванням до відкриття майбутнього парафіяльного садочка «Ковчег», – пояснює священник.

“Можна неодноразово почути і такі закиди: чого Церква нічого не робить? Тому відповіддю на це і є наш парафіяльний проєкт, яким ми як Церква, як парафіяльна спільнота стараємося реально показати, що Церква робить, і робить багато, – додає отець Йосафат. – Тому це правда, що ми, як церковна спільнота, повинні старатися робити більше добрих справ, але також правдою є те, що Церква робила, робить і буде робити багато добрих справ, бо Церква – це люди”.

КУРС писав, що обряд відновлення шлюбних обіцянок відбувся на храмовому святі у Крихівцях

“Наші вірні брати і сестри є стимулом і підтримкою для мене у всіх цих справах, і я вдячний їм за їхню терпеливість до мене, за те, що мене підтримують і надихають, за те, що довіряють мені, а я з мого боку стараюся бути чесним з кожною «копійчиною». Участь наших парафіян у всіх акціях – це їхня готовність допомагати – одні дарують каву, чай, мед, а інші їх купують – і зібрані гроші йдуть на будівництво садочка. Наприклад, у жовтні ми проводили «Парафіяльний ярмарок» і зібрали близько 70 тис. гривень на садочок. У листопаді на святкування мого дня народження прийшло багато наших парафіян, знайомих, друзів, і всі подаровані кошти – близько 100 тис. гривень – я скерував на садочок. Тому коли люди приїжджають і дають пожертву на садочок – для мене це особливий знак – це Господь рухає їхні серця і вкладає у їхні душі бажання творити добро і ділитися з ближніми тим, що мають. Поки живемо – творімо добро!” – закликає отець Йосафат Бойко.

У франківському храмі пропонують стрітенські свічки – збирають пожертви на дитсадок "Ковчег" 4
Отець Йосафат Бойко та митрополит, владика Володимир Війтишин

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: