fbpx

Посадовці кажуть, що карниз старої кам'яниці у Франківську обвалився через дощ

Суспільство 18:16, 25.06, 2019

З будинку по вулиці Мазепи, 11 посипалася цегла, ліпнина та дерево з цвяхами. Сталося це зранку, тому перехожих тут майже не було.

У міському управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності припускають, що руйнування спричинила потужна злива. Адже обвалився шматок з місця біля ринви. Його основою була дерев’яна конструкція, йдеться в сюжеті каналу «402».

«Прогнила дерев’яна основа внаслідок тривалого замокання, яке можна діагностувати тільки постійно доглядаючи за будинком. Ніхто цим не займається, і власне оце відбувається», – зазначає начальник відділу культурної спадщини Володимир Ідак.

Цей будинок раніше був в управлінні фірми «Балтія-Сервіс». Але з 1 червня вона відмовилася від обслуговування через несплату квартплати мешканцями. Чиновники нагадують, що саме власники квартир та нежитлових приміщень є відповідальними за стан споруди.

 В управлінні архітектури розробили комплекс заходів з реставрації найбільш проблемних будинків. Але без участі людей тут не обійдеться.

«Зараз ми пробуємо виготовити проектну документацію, і всі ці роботи будуть проводитися виключно за співучастю мешканців. Але знову-таки, ініціатором повинні виступати теж мешканці», – зазначає Ідак.

Загалом на реставрацію старих будинків у цьому році у бюджеті передбачено 6,5 млн грн. Крім цього, на кам’яниці, які поки що привести до ладу не вдасться, в мерії планують встановити спеціальні захисні сітки.

До речі, будинок по вулиці Мазепи, 11 є пам’яткою архітектури місцевого значення.  

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: