fbpx

У Франківську підсумували міжнародну співпрацю 2020

Суспільство 18:48, 28.12, 2020

Проєкт «Транскордонна зелена транспортна мережа» в рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020, який розпочався у жовтні минулого року, завершено. З цього приводу в департаменті інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста ІФМР відбулася підсумкова пресконференція.

У Франківську підсумували міжнародну співпрацю 2020 1
Підсумкова пресконференція на Промприладі

Проєкт «Транскордонна зелена транспортна мережа», кінцевою метою якого є розвиток на континенті екологічно чистої транспортної системи з низькими рівнями шкідливих викидів та шуму, Євросоюз ініціював з метою зменшення забруднення повітря, зокрема у великих містах. Івано-Франківськ спільно з румунським містом-побратимом Бая-Маре, угорським Ньїредьгаза і словацьким Міхаловце, а також ще з 7 містами Західної України — Ужгородом, Мукачевом, Снятином, Надвірною, Яремчем, Коломиєю та Долиною — виграв цей проєкт із загальним бюджетом 281 тисяча євро. Із них сума гранту становить понад 252 тисячі євро. Загалом проєкт передбачав придбання та встановлення 19 зарядних станцій в чотирьох країнах і ряд інших заходів. Із них 11 електрозаправок розміщені на території України і три – в Івано-Франківську. За допомогою цих електрозаправок водії електромобілів можуть безперешкодно подолати відстань в 1200 км між містами.

У Франківську підсумували міжнародну співпрацю 2020 2
Про партнерство Франківська без кордонів впродовж 2020 року

«Згідно з проєктом, за кошти ЄС в місті встановили три зарядні станції для електромобілів: біля ДП «ВО «Карпати» (вул. Галицька, 201), біля «Промприладу» (вул. Сахарова, 23) і поряд із театром кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3). На них кожен охочий може безоплатно зарядити свій електрокар. Але ми не зупиняємося на цьому. Дуже багато є ідей та проєктів, в тому числі тих, які стосуються електрозаправок та мобільности. Зокрема будівництво в Івано-Франківську електрозаправок на сонячних батареях», – розповів міський голова Франківська Руслан Марцінків у відеозверненні минулого тижня.

Івано-Франківськ загалом переміг у дев’яти міжнародних проєктах у різних галузях, зазначив Марцінків.

У Франківську підсумували міжнародну співпрацю 2020 3
Марцінків відзначив керівників проєктів міжнародної співпраці

«Це великі кошти, які залучаємо ззовні, а не від наших платників податків. Фінансові можливості міжнародної співпраці використовуємо для розвитку соціальної інфраструктури міста. За рахунок цих коштів маємо можливість купувати нове обладнання або ж робити ремонти на соціальних об’єктах», – каже Марцінків.

Зокрема, під час першого етапу реалізації проєкту НЕФКО «Підвищення енергоефективности об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська», що тривав з 2017 року до осени 2019 року, місто до тепломодернізованих 6 cадочків та навчально-реабілітаційного центру отримало ще й грант на тепломодернізацію закладів освіти міста від Фонду E5P (Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективности та довкілля) у розмірі 470 тис. євро, а під час другого етапу – 1 млн. 930 тис. євро від того ж Фонду E5P. Ці майже 2,5 млн. євро, або близько 100 млн. грн за теперішнім курсом, – це безповоротна допомога Івано-Франківську від міжнародних фондів.

На комунальних маршрутах в Івано-Франківську нині їздить 7 нових тролейбусів білоруського виробництва, які місто отримало фактично безплатно – за грантові кошти завдяки співпраці з міжнародними структурами. ЄБРР на придбання цих тролейбусів для Івано-Франківська виділив вигідний для міста кредит, а «Фонд чистих технологій» надав Франківську грант у розмірі 1 млн євро, і за них були закуплені ці тролейбуси.

У Франківську підсумували міжнародну співпрацю 2020 4
Заступник міського голови з питань інвестиційної політики Петро Шкутяк

Є кілька міжнародних проєктів, які місто реалізує у галузі медицини, пише Галичина. Нині Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня успішно втілює проєкт ЄС «Лікарні без інфекцій». Його загальний бюджет – понад 311 тисяч євро, з яких понад 280 тисяч євро – це грант ЄС для Франківська.

У міській дитячій лікарні наступного року за грантові кошти проєкту «Альтернативні терапії в Марамуреші та Івано-Франківську» в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020 облаштовують Центр альтернативної медицини для дітей із захворюваннями опорно-рухового апарату та центральної нервової системи. Загальна сума цього проєкту ЄС становить понад 1,6 млн євро, в яких на Івано-Франківськ припадає грант у 353 тисячі євро, тобто близько 12 млн грн.

У Франківську підсумували міжнародну співпрацю 2020 5
Гранти ЄС допомагають Франківську розвиватися

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: