fbpx

У Франківську шукають патронатних вихователів

Суспільство 12:15, 03.02, 2020

В Івано-Франківську запроваджують послугу патронату над дитиною. Вона надаватиметься для тих дітей, які перебувають у складних сімейних обставинах.

У патронатній сім’ї дитина може перебувати до 3 місяців, повідомляє пресслужба міського голови.

Як розповіла директорка Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Леся Дикун, дуже важливим є те, що протягом проживання у патронатній сім’ї діти не припиняють спілкування з рідними батьками. Якщо проблеми у сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, буде вирішено – дитину повертають до батьків. Якщо ні – тоді постає питання про інші сімейні форми виховання.

У місті 6 сімей зголосилися стати патронатними і пройшли для цього спеціальне навчання. Проте після нього лише 3 сім’ї отримали рекомендації та змогли стати патронатними.

Навчання відбувається раз у пів року та триває 6 тижнів (у вихідні дні).

У родині, яка бере під патронат дитину, має бути мінімум двоє осіб: патронатний вихователь та його помічник. Патронатний вихователь – посада офіційна та оплачувана, тому її не можна поєднувати з іншою працею. А помічник має мати офіційне місце праці. Крім того, на кожну дитину виділяється додаткова сума на утримання. Якщо дві дитини з однієї сім’ї – сума на кожну дитину збільшується. Станом на зараз оплата праці патронатного вихователя становить 10 500 грн.

За словами Лесі Дикун, зараз є потреба у патронатних сім’ях, і то велика.

Щоб стати патронатною сім’єю, потрібно звернутися у соціальну службу. Адреса – Симоненка, 3б. Телефон – 77 20 62. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: