fbpx

У Франківську скасують осінні канікули і продовжать зимові

Суспільство 19:44, 12.10, 2023

Не йти на осінні канікули у 2023 році, а зробити довшими зимові канікули рекомендує навчальним закладам Франківська місцевий Департамент освіти і науки.

Позицію поділяють в департаменті освіти і науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації. Однак додають, що, відповідно до рішення Міністерства освіти і науки України, в 2023/2024 навчальному році окремо кожна школа ухвалює рішення щодо дат та тривалості канікул, інформує Галичина.

У департаменті освіти Франківська повідомили, що освітній процес у навчальних закладах Франківської громади рекомендують влаштувати двома семестрами. Відтак тривалість зимових канікул буде майже місяць – з 25 грудня 2023-го до 26 січня 2024 року.

Посилаються на загрози війни і непрогнозовану зиму.

“Прогнозуючи тяжку зиму, можливе відключення світла, рекомендували задіяти під канікули один місяць – січень. В ліцеях громади проговорили ці моменти. Поки ще думають в початковій ланці все ж таки розбити і зробити канікули тижнями – осінь, зима, весна. Але взагалі чекаємо, як із опалювальним сезоном буде розгортатися ситуація, чи будуть обстріли, скільки буде тривог”, – коментує начальниця департаменту Вікторія Дротянко.

У ліцеї №3 педколектив прийняв рішення навчатись до 23 грудня, а далі – місяць канікул. Виняток можуть зробити для першокласників.

«Ми залишили право вибору для учнів перших класів. Тобто, якщо класний керівник, якщо шкільний психолог, якщо батьківська громада скаже, що адаптація іде важко, що діти першого класу потребують додаткових канікул, ми готові сісти за стіл обговорення і прийняти рішення щодо оголошення додаткових канікул. Але виключно тільки для учнів першого класу.

Ми вже знаємо з досвіду, що січень – достатньо холодний місяць, ми не знаємо, чи будуть обстріли, тому цілком виправдано і з боку забезпечення життя і здоров’я дітей, бо в січні збільшується захворюваність, тому цей період є надзвичайно оптимальним», – каже директорка ліцею №3 Наталія Микула.

Натомість у ліцеї №1 прийняли рішення залишити осінні канікули з 30 жовтня до 5 листопада.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: