fbpx

У Франківську інспекторів з паркування уповноважили штрафувати водіїв та евакуйовувати автомобілі

Суспільство 14:10, 03.10, 2019

Виконком Івано-Франківської міської ради уповноважив інспекторів з паркування Управління транспорту та зв’язку розглядати справи про адміністративні правопорушення та проводити тимчасове затримання транспортних засобів.

Інспектори з паркування будуть штрафувати  за:

 – порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч. 1 статті 122 КУпАП) – розміщення автомобіля в зоні дії знаків 3.34 та 3.35  – штраф у розмірі 255 грн;

– порушення правил зупинки та стоянки автомобіля (ч. 3 статті 122 КУпАП) – розміщення автомобіля, що створює перешкоди дорожнього руху або загрозу безпеці руху. Штраф у розмірі 510 грн з тимчасовим затриманням (евакуацією) автомобіля. Це:

  • зупинка ближче 30 метрів від посадкових майданчиків громадського транспорту або від дорожнього знаку такої зупинки з обох боків;
  • зупинка на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • зупинка ближче 10 метрів від виїздів із прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
  • зупинка на перехрестях та ближче 10 метрів від них з обох боків;
  • стоянка у місцях, де створює перешкоду для руху пішоходів,

– порушення правил паркування транспортних засобів (частина перша статті 152-1 КУпАП) – неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування. Передбачає штраф в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення;

– паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених частиною шостою цієї статті), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів (частина друга статті 152-1 КУпАП) – штраф в тридцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.

Виконком також уповноважив інспекторів з паркування проводити тимчасове затримання транспортних засобів у випадках, передбачених статтею 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тобто інспектори матимуть право транспортувати автомобілі порушників за допомогою евакуатора на спеціальний майданчик чи стоянку.

Евакуйовувати будуть автомобілі, водії яких порушили правила зупинки та правила паркування.   

Нагадаємо, у травні цього року виконком затвердив зміни до положення про управління транспорту і зв’язку, згідно з якими створили окремий відділ з чотирьох інспекторів.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: