fbpx

У Франківську відкрили громадський простір для активістів

Суспільство 14:38, 22.01, 2023

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” відкрила громадський простір з однойменною назвою для місцевих і переміщених організацій та активістів. Відбулося це у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”.

“В Івано-Франківську з початку повномасштабної війни почало діяти багато громадських організацій, чимало й наших колег з інших областей сюди переїхало. Ми побачили, що є потреба у створенні якоїсь одної локації, де б могли всі вони перетинатися, знайомитися, а далі, можливо, й робити спільні проєкти”, – зазначила керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

У приміщеннях простору є окрема кімната для тренінгів та інших заходів, а також коворкінг, де можуть вільно працювати активісти та громадські діячі. Тут вже облаштовують декілька робочих місць, які далі надаватимуть на певний час, за необхідності, представникам інших організацій. У коворкінг “Молода Просвіта” також закупила комп’ютерне обладнання для тих гостей, які не матимуть своєї техніки. Його можна буде використовувати у межах простору для будь-яких робочих потреб.

Щоб простір постійно функціонував, “Молода Просвіта Прикарпаття” планує впровадити на його базі регулярні освітні курси для жителів міста й області. Чотири таких навчальних напрямки почалися ще до публічного відкриття громадського простору. На стипендіальній основі впродовж січня приблизно сто людей, серед яких підлітки та дорослі, вивчають основи медіа, відеозйомки, проєктної діяльності та бізнес-планування. Частина цих занять відбуваються також у приміщенні Херсонського хабу. Свої напрацювання учасники курсів згодом презентують на загал.

Знаходиться простір у центрі Івано-Франківська по вулиці Січових Стрільців, 25. Ця будівля збудована ще у 1906 році та є пам’яткою архітектури. Всередині збереглося багато чого автентичного, зокрема вхідні двері простору, яким більше як сто років. Команда вирішила їх відреставрувати та встановити знову. Так хочуть зберегти частинку пам’яті і спадку давнього міста, в якому впроваджуватимуться інновації.

Умови користування простором та коворкінгом можна дізнатися, написавши листа на електронну адресу molodaprosvita.if.projects@gmail.com або ж на офіційну сторінку організації у соціальних мережах facebook та instagram. 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: