Сьогодні в Івано-Франківську розпочинається голосування за проєкти “Бюджету участі – 2020”. Серед запропонованих ініціатив малий локальний екологічний проєкт “Батьківський та вчительський контроль чистоти повітря та комфорту пребування дітей у класі”. У подальшому можна буде скласти екорейтинг шкіл.
Проєкт подав керівник ініціативи Eco City Олексій Трелевський.
Пропонується у кабінетах інформатики у 30 школах міста встановити пристрої громадського моніторингу якості повітря #AIRHOME, франківського виробництва, які кожні 2 хвилини роблять заміри та 24 години на добу будуть відображати на мапі показники забруднення повітря шкідливим мікропилом трьох фракцій PM1, PM2.5, PM10, концентрацію вуглекислого газу CO2, температуру, вологість та тиск.
Пристрої моніторингу обладнані зовнішнім дисплеєм, на який також виводиться зазначена інформація. Це дасть змогу вчителю інформатики та учням дізнатись, коли провітрювати клас при перевищенні концентрації вуглекислого газу. Дізнатись коли потрібне вологе прибирання класу, щоб зменшити забруднення повітря шкідливим мікропилом.
Батьки зможуть моніторити, а вчителі контролювати чистоту повітря та комфорт перебування своїх учнів у класі.
Кожного навчального місяця дані, зібрані з цих пристроїв, будуть аналізувати. На основі аналізу буде складено рейтинг екологічності класів 30 шкіл за чистотою повітря та комфортом перебування. Цей рейтинг буде оприлюднено кожного місяця на сайті.
Метою проєкту є дотримання чистоти повітря та комфортного перебування дітей та вчителів у класах. На цьому прикладі привернути увагу до проблематики забруднення повітря в приміщеннях, адже більшу частину свого життя люди перебувають саме у них.
Проблема, на вирішення якої спрямований проєкт: Провівши моніторинг якості повітря в одному класі, було досліджено, що концентрація вуглекислого газу є досить висока – зазвичай від 800 ppmдо 2500 ppm під час уроку. Це негативно впливає на самопочуття дітей та вчителя. Адже концентрація більш як 1000 ppm може викликати загальний дискомфорт, слабкість, головний біль, падає концентрація уваги, більшає помилок у роботі. Можуть бути негативні зміни у крові і загальні проблеми дихальної і кровоносної систем.
Встановлення таких пристроїв моніторингу відобразить якість повітря та комфорт перебування учнів, виявіть проблемні класи та буде стимулювати до покращення якості та комфорту перебування. Чисте та якісне повітря — це здоров’я та успішність дитини.
Сума, яку ініціатори планують отримати завдяки “Бюджету участі” для реалізації проєкту, складає 89 тисяч гривень.
Підтримати проєкт “Батьківський та вчительський контроль чистоти повітря та комфорту пребування дітей у класі” можна за посиланням >>.
Голосування за проєкти триватиме по 27 березня включно. Кожна людина може підтримати не більш ніж три проєкти: один великий і один малий і один ремонт малих вулиць. Загалом цьогоріч франківці подали 294 проєкти.