fbpx

У Калуші зростає соціальне сирітство

Суспільство 17:25, 30.01, 2020

Цього тижня виконавчий комітет Калуської міської ради заслухав інформацію про роботу комісії з питань захисту прав дитини за 2019 рік.

Ця комісія є консультативно-дорадчим органом. Її рішення враховуються при прийнятті рішень виконкому, рішень суду (якщо йдеться про позбавлення батьківських прав) тощо, інформують “Вікна”.

За словами начальника служби у справах дітей Калуської міської ради Лесі Дзундзи, у 2019 році відбулося 16 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 170 питань. Для порівняння – у 2018 році комісія розглянула 201 питання.

Найбільше питань, які комісія розглядала торік, стосуються захисту майнових та житлових прав дітей (48), встановлення статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (12), встановлення статусу дітей, постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (20), встановлення опіки/піклування (13), доцільність позбавлення батьківських прав (31), встановлення графіка побачення (8).

Як зазначила Леся Дзундза, з 31 заяви про позбавлення батьківських права 10 заявникам відмовили. Також комісія в інтересах дітей підтримала позбавлення батьківських прав трьох матерів. Однією з причин зростання соціального сирітства у Калуші, як і по Україні в цілому, є збільшення відсотка народжених дітей у сім’ях, де батьки за станом здоров’я не можуть виконувати батьківські обов’язки. Наприклад, мають психічні розлади.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: