fbpx

У міськвиконкомі розповіли, де у Франківську облаштують комунальні парковки

Суспільство 16:37, 10.02, 2022

Департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики працює з поліцією над змінами схем руху на таких вулицях: Південний бульвар, Гурика, Північний бульвар, Чорновола, Бандери, Довженка, Юності, Незалежності тощо. Саме на них і планують облаштувати перші комунальні місця для паркування. Про це розповів заступник міського голови Михайло Смушак, повідомляється на сайті міськвиконкому.

Нагадаємо, днями міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків оголосив про створення в Івано-Франківську нового комунального підприємства, яке займатиметься парковками. 

Після того міська рада оприлюднила проєкт рішення про створення комунального підприємства «Сервіс паркування» зі статутним капіталом 3 млн грн.

За  словами Смушака, новостворене КП в майбутньому буде замовником облаштування багаторівневих паркінгів, зв’язаних у єдину систему. Також планують забрати в обслуговування підприємства автостоянки біля багатоквартирних будинків.

Михайло Смушак зазначив, що, детально проаналізувавши ситуацію з паркуванням у Франківську, визначили низку проблем:

  • немає чіткого контролю за коштами, які надходять у міський бюджет від приватних операторів;
  • часто паркомат “свідомо виключається”, щоб кошти, що надходять від оплати паркування, не оподатковувалися;
  • немає можливості платити карткою, через мобільний зв’язок чи мобільні додатки, не можна купити абонемент. У європейських містах мешканці міст, які паркуються, зазвичай мають абонемент;
  • є оплата «на руки» готівкою, чого бути не повинно;
  • інспекція з паркування не може притягнути до відповідальності водія, що не оплатив парковку, бо чек, що видається, не містить номерного знаку автомобіля.

«З приватними операторами уже рік ведемо діалог, що потрібно щось змінювати. Відповідно, є радикальне рішення – створити комунальне підприємство. Будемо вибудовувати роботу за європейськими стандартами: з сучасними паркоматами, мобільним додатком, абонементами, буде порядок на самих парковках (в частині дорожніх знаків, облаштування паркувальних місць та їх утримання)», – розповідає Михайло Смушак.

Зі створення технологічного підприємства почнеться упорядкування процесу паркування в Івано-Франківську. Наступний етап – передбачення нових паркувальних місць всюди, де змінюються схеми руху. Всі ці місця будуть у підпорядкуванні підприємства. А потім розширювати цю позитивну динаміку будуть на всі міські парковки.

«Будемо дивитися, як оператори, які мають чинні угоди, виконують свої зобов’язання зі сплати паркувального збору до місцевого бюджету, сплати відсотку за договорами, облаштування майданчиків та всього, що прописано у договорах, – розповідає Михайло Смушак. – Якщо вони цього не роблять – дивимося і даємо претензії, розриваємо угоди і забираємо парковки у КП. Процес буде подібним до того, що відбувається із міським транспортом. Приватних перевізників з кожним роком все менше, натомість все більше стає комунального транспорту».

За словами Смушака, вже почали роботу над вдосконаленням роботи інспекції з паркування. КП з паркування та інспекція з паркування будуть працювати дуже тісно.

«Плануємо, що в інспекторів буде те саме програмне забезпечення, що і в паркоматів, тож навівши гаджет на номерний знак, інспектор буде знати, оплачено паркування чи ні. Якщо ні – він зможе одразу виписати штраф (сьогодні він цього зробити не може). Крім цього, інспектори будуть стежити й за тим, щоб водії не ставали в недозволених місцях», – розповідає він.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: