fbpx

У ПНУ стартував соціальний проєкт про професії майбутнього

Суспільство 12:15, 27.11, 2020

Перший етап проєкту почався сьогодні, 26 листопада, вебінаром з підвищення педагогічної майстерності для вчителів випускних класів та класних керівників закладів загальної середньої освіти міста Івано-Франківська та області на тему “Soft skills у роботі вчителя 2030”.

Провчившись кілька курсів, студенти іноді замислюються над тим, чи правильно обрали спеціальність і майбутню професію. І тоді вже під час навчання намагаються змінювати напрямки. Проте цього можна уникнути, якщо мати варіанти для визначення ще в школі.

Скерувати учня мали б вчителі, однак вони самі не завжди знають, де шукати потрібну інформацію.

«Сьогодні суспільні виклики зумовлюють те, що з’являються різні професії майбутнього, яких не було раніше. Учні зазвичай знають про типові професії. Поява нових професій, розвиток штучного інтелекту провокують нас до того, щоби знайомити учнів з новими і затребуваними на сучасному ринку праці новими професіями», – говорить доктор педагогічних наук, професорка Олена Будник.

Вчителі, каже професорка Будник, мають роз’яснити учням, що існують різні типи особистості і вибір професії залежить не лише від мотивів, але й від освітніх і професійних цілей, які ставить перед собою старшокласник. І водночас він має знати про ті професії, які існують, а також про освітні програми, в тому числі в університеті, на які він може орієнтуватися у виборі цієї професії в перспективі.

Допомогти цьому покликані безкоштовні вебінари, які підготував Центр інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у рамках нового соціального проєкту «Професія майбутнього і мій вибір сьогодні».

У першій частині вебінару Олена Будник представила учасникам можливості Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem».

Друга частина вебінару була присвячена аналізу soft skills як необхідних навичок у професійній діяльності сучасного вчителя. Зокрема, розглянуто блок особистісних і комунікативних компетентностей, управлінських навичок.

Доктор психологічних наук, професорка Любомира Пілецька запропонувала психологічні прийоми щодо розвитку soft skills в учнів закладів загальної середньої освіти, що уможливить здійснення правильного професійного вибору. Значну увагу було приділено також питанням розвитку проєктного мислення, здатності приймати рішення, креативності та масштабності мислення у вирішенні професійних задач.

«Зараз вчителі перебувають в достатньо складних умовах, а оскільки комунікація звелася до комунікації онлайн, то основними важливими професійними навичками є саме навички комунікативні, тобто вміння передавати свою інформацію. Вміння правильно спілкуватися, вміння ставити запитання, шукати на них відповіді, бути фасилітатором для подальшого професійного розвитку своїх учнів. Наша мета – спонукати вчителів до розуміння важливості soft skills і показати їм основні техніки і психологічні прийоми, які стосуються цілепокладання, планування власного часу, саморозвитку та ін., які допоможуть педагогам подивитися на проблему зі свого боку, і вони зможуть донести її важливість учням. Вони зможуть розширити свої вміння на наших подальших тренінгах на базі ПНУ», – говорить Любомира Пілецька.

На перший вебінар зареєструвалися понад 300 педагогів. Всі учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Наступний етап реалізації цього соціального проєкту – соціологічні опитування серед абітурієнтів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: