fbpx

У січні ціна газу від "Івано-Франківськгаз Збут" сягне майже 10 грн за кубічний метр

Суспільство 18:32, 27.12, 2020

Компанія “Івано-Франківськгаз Збут” повідомляє своїх клієнтів про значне здорожчання блакитного палива у січні 2021 року.

Ціна природного газу для побутових споживачів у перший місяць нового року складатиме 9,887518 грн/м³ з урахуванням ПДВ, що дорівнює 0,9394978 грн/кВт*год (на основі даних про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 25 число місяця, отриманих від Оператора ГРМ), повідомляє пресслужба компанії.

ціна газу для населення в січні 2021

Компанія вкотре пояснює здорожчання ситуацією на ринку газу, зокрема цінами на найбільших європейських енергетичних біржах (NCG, TTF). Як ідеться в повідомленні, після нетривалої стабільності в цінах в останні тижні газ на європейському континенті знову почав різко дорожчати. За останній місяць його вартість зросла більш як на чверть. Так, на європейському хабі TTF з 25 листопада по 24 грудня ціна зросла на 25,7%, а на хабі NCG – на 26,8%. 

За рахунок раніше укладених контрактів з європейськими постачальниками ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” збільшив вартість газу лише на 12% у порівнянні до ціни листопада-грудня.   

“Івано-Франківськгаз Збут” нарікає, що можливості придбання українського газу за ринковими цінами штучно обмежені. На сьогоднішній день продаж ресурсу, який видобувається державними компаніями, відбувається непрозоро. Тому компанія змушена орієнтуватися не на вітчизняний ресурс, а закуповувати газ лише у надійних європейських постачальників, щоб гарантувати постачання всім своїм клієнтам і не залишити їх без тепла в зимовий період.

На сьогодні вартість газу з врахуванням доставки до кордону України на TTF станом на 24 грудня складає 9022,54 грн за тисячу кубометрів. До цієї суми потрібно додати ще тариф на транспортування газу магістральними газопроводами  (176 грн), закачку в газосховища (37 грн) і націнку постачальника, що необхідна для підтримки роботи мережі відділень, кол-центру, онлайн сервісів, друку та доставки рахунків за газ.

Читайте також: «Газ для людей»: як у Приват24 обрати постачальника газу з найвигіднішими цінами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: